Obsługiwane przez usługę Blogger.

Slider

Breaking News

Recent comments

Fashion

News

Food

Sports

Food

Technology

Featured

Videos

Motoryzacja

Technology

Fashion

Biznes

Fashion

Polecamy

Niezwykła atrakcja na imprezę: wesele, firmowy event

Szczepan Sadurski od lat przemierza Polskę, rysując karykatury na żywo, na rozmaitych imprezach firmowych i prywatnych. Od lat znany jest z ...

Biznes

Budownictwo

Motoryzacja

Turystyka

Zdrowie

Newsy

Popularne posty

» » » » » Ocena ryzyka zawodowego

Ocena ryzyka zawodowego

W ostatnich latach pojawia się co raz więcej nowych stanowisk pracy, na których występują szkodliwe i uciążliwe czynniki środowiska pracy.

To właśnie pracodawca ma obowiązek poinformować pracowników o istniejącym ryzyku zawodowym na stanowisku pracy. W takim też celu, pracodawca ocenia i dokumentuje ryzyko zawodowe w dokumencie nazywanym ocena ryzyka zawodowego.

Czym jest ocena ryzyka zawodowego?

Przede wszystkim jest to ustalenie prawdopodobieństwa powstania czynników szkodliwych czy uciążliwych na odpowiednich stanowiskach pracy. Ocena ryzyka zawodowego tworzona jest przede wszystkim po to, by zapobiegać powstawaniu chorób zawodowych.

Na czym polega ocena ryzyka zawodowego?

Jest to przede wszystkim oszacowanie prawdopodobieństwa wystąpienia określonych, niepożądanych zdarzeń, które bardzo negatywnie mogą wpłynąć zarówno na bezpieczeństwo jak i zdrowie pracowników. W tym celu wykonuje się odpowiednie badania oraz pomiary czynników szkodliwych dla zdrowia, które występują przy wykonywaniu prac w określonym zakładzie pracy.
Z oceną ryzyka zawodowego powinien być zapoznany każdy nowo zatrudniony pracownik, co powinien poświadczyć własnoręcznym podpisem. Ocenę ryzyka zawodowego sporządza się na piśmie . Znajdują się w niej informacje szczegółowe na temat określonego stanowiska pracy, takie jak powierzchnia stanowiska pracy czy też jego wysokość.
Istnieje wiele metod, którymi przeprowadzana jest ocena ryzyka zawodowego. Są to między innymi takie metody jak metoda RISC SCORE, PHA lub wg polskiej normy PN-N-18002.

«
Next
Nowszy post
»
Previous
Starszy post

Brak komentarzy:

Zostaw odpowiedź