Obsługiwane przez usługę Blogger.

Slider

Breaking News

Recent comments

Fashion

News

Food

Sports

Food

Technology

Featured

Videos

Fashion

Technology

Fashion

Biznes

Fashion

Biznes

Budownictwo

Kuchnia

Turystyka

Zdrowie

Newsy

» » » » Sport a kondycja zębów

sport a zęby  
Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że im więcej uprawia sportu, tym bardziej szkodzi swoim zębom. Wydaje się to absurdalne, jednak badania jasno pokazują, że sport to nie zawsze zdrowie, zwłaszcza w odniesieniu do zębów.

Niezbędne implanty

Jak się okazuje, wśród sportowców jest o wiele więcej osób, które noszą implanty zębów niż wśród innych grup społecznych. Wydaje się, że nie jest to efektem tego, iż chirurgia stomatologiczna jest wśród nich popularniejsza, lecz po prostu zęby psują im się o wiele częściej, niż komukolwiek innemu.

  Schelldent Klinika Dentystyczna Rafał Scheller

Dieta wyniszczająca zęby

Nie jest tajemnicą, że to co jemy ma ogromne znaczenie dla stanu naszych zębów. Sportowcy natomiast odżywiają się w wyjątkowo specyficzny sposób. Teoretycznie, dieta sportowca powinna być zdrowa. Jak się jednak okazuje, to co zdrowe dla mięśni, nie zawsze jest zdrowe dla zębów. Dieta sportowca często jest bezpośrednim sprawcą problemów z zębami, a nawet konieczności wprawiania implantów. O co jednak konkretnie chodzi? Dlaczego dentysta, stomatolog ma więcej roboty w przypadku ludzi przestrzegających sportowej diety? Wydaje się, że chodzi tu przede wszystkim o cukry. Sportowcy niejako są zmuszeni do spożywania ich w znacznie zwiększonych ilościach. Jest to konieczne podczas wyczerpujących treningów, jak i po ich zakończeniu. 


W jaki sposób węglowodany niszczą zęby?

Wydaje się oczywistością, że węglowodany w bardzo niekorzystny sposób wpływają na zęby. Przecież nie bez powodu zniechęca się dzieci do jedzenia większych ilości słodyczy. Jednakże, w jaki dokładnie sposób cukry prowadzą do gabinetu dentysty, stomatologa?

Jak się okazuje chodzi o ph panujące w jamie ustnej. Podniesienie poziomu węglowodanów w organizmie sprawia, że gwałtownie zostaje zachwiane również ph. Konsekwencją tego są zróżnicowane problemy z zębami, wśród których najczęstszym i największym problemem jest zdecydowanie próchnica.

Brak śliny w ustach

Niewątpliwie, ślina jest nam potrzebna z bardzo wielu względów. Jednym z jej głównych zadań jest zabijanie drobnoustrojów. Między innymi w ten sposób chroni ona żeby i zapobiega konieczności wprawiania implantów. Tak więc jeśli jest za mało produkowanej śliny mogą pojawić się naprawdę bardzo poważne kłopoty. W jakiej sytuacji jednak mamy do czynienia z niedoborem śliny? Przede wszystkim wtedy, gdy jesteśmy odwodnieni. Profesjonalni sportowcy, którzy trenują na maksimum swoich możliwości odwodnieni są zwykle regularnie. Dlatego też, ich problemy z zębami są większe niż w przypadku reszty społeczeństwa.

«
Next
Nowszy post
»
Previous
Starszy post

Brak komentarzy:

Zostaw odpowiedź