Obsługiwane przez usługę Blogger.

Slider

Breaking News

Recent comments

Fashion

News

Food

Sports

Food

Technology

Featured

Videos

Fashion

Technology

Fashion

Biznes

Fashion

Biznes

Budownictwo

Kuchnia

Turystyka

Zdrowie

Newsy

» » » » » » » Kierunek wakacyjnych podróży

Wakacje w Torrevieja

Mało komu wystarczają już dzisiaj

wakacje nad chłodnym polskim morzem. Dlatego też Polacy obierają dalsze kierunki i decydują się na przykład na wakacje w słonecznej Hiszpanii. Wśród najciekawszych kurortów w tym kraju należy natomiast wskazać z pewnością Torrevieja.

Miasto o wielu obliczach

Wakacje w Torrevieja to dla wielu osób typowy leniwy wypoczynek. Turyści w tym mieście często spędzają wiele godzin każdego dnia na plaży oraz w morzu. Wieczór natomiast to czas zabawy w Torrevieja. Zapełniają się wtedy bary, a w późniejszych godzinach również kluby. W większości tych miejsc zabawa trwa do wczesnych godzin porannych. Jednakże, Torrevieja ma również inne oblicze.

Wakacje w Torrevieja


Spędzanie czasu na plaży może się po kilku dniach znudzić. Jeśli każdy dzień na wakacjach wygląda tak samo turyści zwykle są już znużeni rutyną. Wakacje w Torrevieja jednak pozwalają przerwać tę rutynę. W mieście i w okolicy jest bowiem wiele miejsc, do których warto się wybrać. Można na przykład jechać pod Torre del Moro. Jest to niewątpliwie jedno z najsłynniejszych miejsc w mieście, a jednocześnie najważniejsze dla mieszkańców. Ta historyczna wieża jest bowiem źródłem nazwy Torrevieja, jak również do pewnego stopnia kolebką tej miejscowości.
Ponadto, warto też wybrać się przynajmniej do jednego z wielu wybudowanych w Torrevieja wieki temu kościołów. Oryginalną atrakcją jest również Różowe Jezioro, które rzeczywiście ma właśnie taki kolor. Warto w tym miejscu wspomnieć, że kąpiel w wodach tego jeziora podobno ma dobry wpływ na zdrowie, zwłaszcza na choroby układu kostnego.

Nocleg w mieście - gdzie najlepszy?

Wydaje się, że najlepiej wybrać nocleg w jednej z najpopularniejszych dzielnic. Zalicza się do nich La Mata, z której jest w zasadzie wszędzie blisko. Apartament w Torrevieja, La Mata nie wiąże się wcale z ogromnym wydatkiem, jeśli zarezerwuje się go z odpowiednim wyprzedzeniem. Generalnie, wakacje w Torrevieja nie muszą być bardzo drogie, o ile dobrze się je zaplanuje i zrobi się to odpowiedni wcześnie.

«
Next
Nowszy post
»
Previous
Starszy post

Brak komentarzy:

Zostaw odpowiedź