Obsługiwane przez usługę Blogger.

Slider

Breaking News

Recent comments

Fashion

News

Food

Sports

Food

Technology

Featured

Videos

Fashion

Technology

Fashion

Biznes

Fashion

Biznes

Budownictwo

Kuchnia

Turystyka

Zdrowie

Newsy

» » » » » Jak urządzić idealny warsztat?

meble warsztatowe
Tak jak w kuchni niepodzielną władzę sprawują kobiety, tak warsztat jest królestwem mężczyzn. Bez względu na to, czy urządzasz przydomowy warsztat wyposażony w podstawowe narzędzia, czy zdecydowałeś się na zaprojektowanie profesjonalnego warsztatu, ważne jest to, byś w odpowiedni sposób go urządził. Odpowiednio zagospodarowany warsztat pozwala na optymalizację działania - wszystko zawsze znajduje się na odpowiednim miejscu, a Ty masz łatwy dostęp do tych narzędzi lub urządzeń, których w danej chwili potrzebujesz. 

Jak urządzić idealny warsztat?

Zanim zaczniesz wybierać meble warsztatowe, skup się na tym, by materiały wybrane do wykończenia pomieszczenia zapewniały należytą ochronę przed wilgocią. Praktycznym rozwiązaniem jest wybór ciemnych materiałów - różnego rodzaju zabrudzenia nie będą na nich zbyt widoczne. Kolejną niezwykle ważną rzeczą jest oświetlenie - widoczność jest w warsztacie niezwykle ważna, dlatego nie oszczędzaj na ilości zainstalowanych lamp.

Jeśli chodzi o meble warsztatowe - muszą być przede wszystkim praktyczne. Na szczęście w sklepach nie brakuje różnych ich rodzajów: możesz wybierać wśród szafek na narzędzia, półek montowanych w ścianach, skrzynek narzędziowych. W większości warsztatów spotkać można również specjalną "ściankę", na której możesz umieszczać  wkrętarki, szlifierki, wiertarki czy klucze. Pamiętaj, że w warsztacie nie ma miejsca na przypadkowe ułożenie narzędzi - wykorzystuj szuflady i półki, by odpowiednio pogrupować narzędzia i pamiętaj, by zawsze odkładać je w to samo miejsce. Dzięki temu, Twoja praca będzie przebiegać szybciej a do narzędzi nie wkradnie się niepotrzebny chaos.

«
Next
Nowszy post
»
Previous
Starszy post

3 komentarze:

 1. Super wpis. Niedługo sam będę reorganizować swój warsztat i nie mogę się doczekać aż skorzystam z Twoich rad.

  OdpowiedzUsuń
 2. Meble warsztatowe posiadają wiele funkcji, dlatego też jest ich sporo. Są to:
  - meble do przechowywania narzędzi
  - krzesła specjalistyczne
  - regały z pojemnikami
  - stoły spawalnicze
  - szafy z pojemnikami
  - szafy warsztatowe
  - szufladki, szafki, gablotki
  - stoły warsztatowe

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo dobrze napisane :) Ja też ostatnio postanowiłem wyremontować swój warsztat wstawiłem ładnie nowiuśkie szafki takie specjalne na których zwiesiłem największą dumę mojego warsztatu sprzęt milwaukee z żadnego innego sprzętu nie jestem tak zadowolony :D swoją drogą polecam jeśli ktoś lubi profesjonalne narzędzia :).

  OdpowiedzUsuń