Obsługiwane przez usługę Blogger.

Slider

Breaking News

Recent comments

Fashion

News

Food

Sports

Food

Technology

Featured

Videos

Fashion

Technology

Fashion

Biznes

Fashion

Biznes

Budownictwo

Kuchnia

Turystyka

Zdrowie

Newsy

» » » » » Polskie morze czy Hiszpania?


Obecnie, gdy podróżowanie po całej Europie jest banalnie proste można obierać rozmaite kierunki wakacyjne. Wydaje się, że właśnie z tego względu popularność tracą polskie kurorty, a zyskują zagraniczne, takie jak hiszpańska Torrevieja.

 Apartament Białe Złoto

Co decyduje o wyborze zagranicznego kurortu?

Warto zastanowić się, co decyduje o tym, że Polacy zamiast do Sopotu czy Ustki wolą wyjechać do Torrevieja. Wydaje się, że jednym z absolutnie najważniejszych czynników jest pogoda, jaka panuje w lecie w Hiszpanii, a jaka w Polsce. Co prawda, w naszym kraju również ostatnie lata często są słoneczne, jednakże pogoda nigdy nie jest pewna i nie wiadomo czy akurat w tygodniu wakacyjnym nie będzie zimno i deszczowo.

Wakacje w słonecznej Hiszpanii to pewność, że podczas całego urlopu będzie świeciło słońce, a temperatura powietrza będzie wysoka. Niewątpliwie jednak, nie tylko ta pewność sprawia, że ludzie zamiast nad polskie morze decydują się wyjechać  na wakacje w Torrevieja.

Odmienna kultura i natura

Wydaje się, że wakacje w słonecznej Hiszpanii czy też w jakimkolwiek innym kraju przyciągają możliwością poznania innej, nieznanej wcześniej kultury. Niewątpliwie, mentalność Hiszpanów, Francuzów, czy Portugalczyków jest zupełnie inna od tej charakterystycznej dla Polaków. Co więcej, w krajach tych zupełnie inne są zabytki i obecna architektura. Nie ma natomiast wątpliwości, że większość ludzi fascynuje możliwość poznania czegoś nowego.

Co więcej, bez wątpienia wakacje w słonecznej Hiszpanii to okazja na poznanie nieznanych wcześniej cudów natury. Przykładowo, warto wspomnieć na przykład o Różowym Jeziorze mieszczącym się na obrzeżach Torrevieja. Jest to coś niespotykanego, gdyż woda w tym jeziorze naprawdę jest w kolorze mocno różowym. Można także pojechać w czasie trwania dużego święta, uroczystości bądź zwyczaju jak  La Tomatina lub La Corrida – Torrevieja.

Nocleg nie musi być droższy

Wiele osób obawia się, że noclegi w atrakcyjnych zagranicznych kurortach są drogie. Jak się okazuje, apartament w Torrevieja, La Mata można dziś wynająć w całkiem okazyjnej cenie. Często, wyjazd wakacyjny do Hiszpanii czy innego zachodniego kraju okazuje się wcale nie być droższy do wakacji w Polsce.

«
Next
Nowszy post
»
Previous
Starszy post

1 komentarze:

  1. Ja zdecydowanie wolę polskie morze, mimo nierzadko kiepskiej pogody. Zbieram też różne gadżety pamiątkowe z nadmorskich miejscowości :))

    OdpowiedzUsuń