Obsługiwane przez usługę Blogger.

Slider

Breaking News

Recent comments

Fashion

News

Food

Sports

Food

Technology

Featured

Videos

Fashion

Technology

Fashion

Biznes

Fashion

Biznes

Budownictwo

Kuchnia

Turystyka

Zdrowie

NewsyJednym z najprzyjemniejszych aspektów oczekiwania na dziecko jest przygotowywanie wyprawki niemowlęcej. Przyszłe mamy uwielbiają wybierać dziecięce ubranka, kompletować kosmetyki dla dzidziusia, kupować kocyki, otulacze bambusowe i  pościel. Wszystkie te przygotowania bardzo umilają czas ciąży i pozwalają przygotować się emocjonalnie na pojawienie się dziecka. To szczególnie ważne dla kobiety,  która będzie mamą po raz pierwszy. W całym tym szaleństwie przygotowań można jednak trochę się zatracić i kupić rzeczy, które okażą się zbędne i niepotrzebne. Przyszłe mamy są bowiem bombardowane z każdej strony informacjami o tym, co jest niezbędne w wyprawce. Jeżeli nie zachowają zdrowego rozsądku, mogą wydać niepotrzebnie dużo pieniędzy. W co w takim razie  warto zainwestować, aby było przydatne dla każdej z mam?


Otulacze bambusowe

Otulacze bambusowe to prawdziwy hit wyprawek. Wykonane z tkaniny bambusowej mają unikalne właściwości termoregulacyjne. W ciepłe dni otulacz bambusowy przyjemnie chłodzi skórę dziecka, pozwalając jej naturalnie oddychać i nie przegrzewać się. W chłodne dni otulacz ogrzewa, sprawdza się zatem idealnie jako cienki kocyk. Tkanina bambusowa bardzo dobrze wchłania wodę, dlatego otulacze bambusowe często używane są jako ręcznik. Przykładając go delikatnie do skóry dziecka, osuszamy ją bez konieczności pocierania. Otulacz bambusowy to jedna z najlepszych wyprawkowych  inwestycji.

Zestaw sprawdzonych kosmetyków 

Drogeryjne działy kosmetyków dla dzieci pękają w szwach. Prawie każda licząca się na rynku kosmetycznym marka ma linię kosmetyków dziecięcych. Aby dokonać dobrego wyboru warto precyzyjnie zapoznać się ze składem kosmetyków, sprawdzając czy nie zawierają one szkodliwych dla skóry konserwantów, parabenów oraz czy nie są nadmiernie perfumowane. Na początek wystarczy łagodny środek myjący, krem do pielęgnacji pupy, awaryjnie krem na odparzenia. Paradoksalnie, im mniej  kosmetyków w tym lepiej. 

Zapas pieluszek tetrowych 

Choć opisywane wyżej otulacze to również rodzaj dużej pieluszki, z pewnością każdej mamie przyda się duży zapas pieluszek tetrowych. Służą one do wycierania buzi dziecka, które na początku swojej przygody z jedzeniem, zwykle często ulewa pokarm. Względy higieniczne wymagają, by pieluszka była zawsze czysta i świeża, zatem co najmniej 8-10 sztuk jest niezbędnych w wyprawce. Na szczęście nie jest to kosztowna inwestycja, a pozwala uratować niejedno ładne ubranko dziecka i mamy przed zaplamieniem.

«
Next
Nowszy post
»
Previous
Starszy post

Brak komentarzy:

Zostaw odpowiedź