Obsługiwane przez usługę Blogger.

Slider

Breaking News

Recent comments

Fashion

News

Food

Sports

Food

Technology

Featured

Videos

Fashion

Technology

Fashion

Biznes

Fashion

Biznes

Budownictwo

Kuchnia

Turystyka

Zdrowie

Newsy

uszczelnienia grafitowe 
Przy budowie każdego domu należy szczególną uwagę zwrócić na sposób ocieplenia i metody uszczelnienia budynku. W kategorii bez azbestowych uszczelnień miękkich, najbardziej niezawodnym i zyskującym coraz większą popularność materiałem są bez wątpienia spoczynkowe uszczelnienia grafitowe. Do produkcji uszczelnień tego typu wykorzystuje się ekspandowany grafit, dzięki czemu posiadają one bardzo wiele atutów.

Zalety uszczelnień grafitowych

Materiał  ten charakteryzuje się wysoką ściśliwością, a jego wartość naprężeń resztkowych utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Cechą uszczelnień grafitowych jest również elastyczność oraz bardzo duża wytrzymałość na ściskanie, dzięki czemu pełnią one doskonałą formę izolacyjną. Zachowują szczelność nawet w instalacjach, które pracują na różnych parametrach oraz nadają się do stosowania jako uszczelki w układach o wysokim ciśnieniu.

Jak zadbać o ocieplenie domu?

Uszczelnienia grafitowe mają bardzo wysoką odporność chemiczną i ogniową, co w połączeniu z rozległą temperaturą pracy daje bardzo wysoką niezawodność. Szczeliwa termoizolacyjne pełnią bardzo ważną funkcję w uszczelnieniu i ociepleniu różnych obszarów domu. Zapobiegają one traceniu energii, dzięki czemu bardzo często stosowane są one w energetyce cieplnej. Ich zadaniem jest niedopuszczenie do utraty ciepła, a także zapobiegnięcie zbyt dużemu przegrzaniu. Działanie każdej uszczelki można dodatkowo wzmocnić, stosując specjalne pierścienie uszczelniające, których używa się na miejscach styku.

«
Next
Nowszy post
»
Previous
Starszy post

5 komentarze:

 1. Ja myślę, że zastosuję ogrzewanie podłogowe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam w przyszłości przy okazji ocieplania jakiegoś obiektu zajrzeć do oferty docieplajdom. Duży wybór materiałów od tynków, wełny po styropiany docieplaj dom z głową, pozdrawiam

   Usuń
 2. Bardzo ciekawy wpis, dzięki za sporą dawkę informacji na temat izolacji budowy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo rzeczowy wpis, dużo się można dowiedzieć, My z mężem ostatnecznie zdecydowaliśmy się na styropian fasadowy , tyle nam się udało wygrzebać w internecie, zobaczymy jak się sprawdzi, pierwsza zima przed nami :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mieliśmy dom ocieplany styropianem ale w przyszłym roku będziemy się budować i będziemy rozważali inne możliwości, zobaczymy.

  OdpowiedzUsuń