Obsługiwane przez usługę Blogger.

Slider

Breaking News

Recent comments

Fashion

News

Food

Sports

Food

Technology

Featured

Videos

Fashion

Technology

Fashion

Biznes

Fashion

Biznes

Budownictwo

Kuchnia

Turystyka

Zdrowie

Newsy

» » » » » » » » W jaki sposób można ocieplić drewniany dom?


Istnieje wiele sposobów uszczelniania i ocieplania domu drewnianego. Dom drewniany jest specyficznego rodzaju konstrukcją, która nie zachowuje się w sposób klasyczny, znany z innych konstrukcji budowlanych na rynku. Trzeba dokładnie sprawdzić i zapoznać się z poszczególnymi uwarunkowaniami, które przekładają się na typ zastosowanej izolacji.

Jakie uszczelnienia do drewnianego domu?

Budynek wykonany z drewna jest przede wszystkim niesamowicie aktywny termicznie. Podstawowym parametrem cechującym go jest duża zmienność pod kątem wymiany temperaturowej oraz zachowanie samych ścian, które ulegają znacznemu przemieszczaniu. Dobrego rodzaju uszczelnienia będą więc musiały być dopasowane do rodzaju drewna oraz innych szczegółowych uwarunkowań danego obiektu. Trzeba sprawdzić, jakie materiały uszczelniające mogą się najlepiej sprawdzić w przypadku danego budynku.

Jakie są metody uszczelniania?

Tworzywa konstrukcyjne stosowane w przypadku uszczelniania i izolacji termicznej takich obiektów są podobne. Najczęściej stosuje się systemy lekkie suche albo systemy izolacji lekkie mokre. Różnią się one sposobem montażu izolacji oraz wpływem na zachowanie się powietrza i wilgoci w obrębie ścian domu. Uszczelnienia przy systemie suchym to najczęściej specjalna wata szklana, która połączona jest z płytami z gontu, tworzywa sztucznego lub innymi, które przyozdobione są jednocześnie tynkiem. Inne uszczelnienia, to system lekki mokry, gdzie nie stosuje się stelaży, a całość izolacji montowana jest na kleju, gdzieniegdzie umocowanym dodatkowo z użyciem specjalnych wkrętów. Warto się zapoznać z tymi systemami i wiedzieć, czym się poszczególne z nich aktualnie cechują. Nie ma specjalnych problemów w tym miejscu i warto dokładnie sprawdzić, jak wygląda realizacja tychże podstawowych działań dotyczących izolowania obiektów.

Komu to powierzyć?

Systemy suche mogą być samodzielnie montowane. W przypadku systemów lekkich mokrych konieczne jest zatrudnienie specjalnej ekipy, która właściwe zaplanuje rozłożenie izolacji i zadba o odpowiednie zachowanie się kleju, co ograniczy gromadzenie wilgoci i poprawi wymianę powietrza przez ściany.

Przeczytaj także: Jak zaizolować fondamenty? 

Artykuł znajdziesz TUTAJ

«
Next
Nowszy post
»
Previous
Starszy post

Brak komentarzy:

Zostaw odpowiedź