Obsługiwane przez usługę Blogger.

Slider

Breaking News

Recent comments

Fashion

News

Food

Sports

Food

Technology

Featured

Videos

Fashion

Technology

Fashion

Biznes

Fashion

Biznes

Budownictwo

Kuchnia

Turystyka

Zdrowie

Newsy

» » » » Pierogi ruskie


Pierogi ruskie to bardzo znana i lubiana potrawa wśród Polaków.  W gruncie rzeczy wywodzą się one z Rusi, często mylone przez swoją nazwę z Rosją. W naszym kraju pojawiły się one w XIII wieku, sprowadzone przez Ruś Kijowską. Najstarsze przepisy datuje się na XVII wiek. Nieskomplikowane wyroby garmażeryjne, a efekt zadowalający i jakże pyszny. To dosyć imponujące, jak bardzo unikalny, subtelny smak potrawy zapisał się w gustach ludzi przez wieki!

Wyroby garmażeryjne do pierogów ruskich

Do przygotowania tego popularnego i lubianego dania potrzebne będą nam składniki na ciasto i farsz.

 Składniki do ciasta to:

  1. 300 gramów mąki
  2. 200 mililitrów gorącej wody (nie wrzątku)
  3. Szczypta soli

 Do farszu wykorzystamy:

  1. 350 gramów ugotowanych ziemniaków
  2. 350 gramów białego sera (twarogu)
  3. 1 cebula
  4. Drobno posiekane kawałki boczku lub innego mięsa według uznania
  5. Sól, pieprz

 Przepis na tradycyjną potrawę


 Na początku wysypujemy mąkę na blat kuchenny, gdyż potrzebujemy dużej przestrzeni. Tworzymy kopiec, dodajemy do niego sól. Bardzo powoli wlewamy 200 mililitrów wody łącząc ją z mąką. Powstanie nam ciasto. Zagniatamy je, dopóki przestanie przylegać do blatu i naszych dłoni. 
Wówczas przekładamy ciasto do miski i przykrywamy je wilgotną ścierką. Najlepsze miejsce dla takiego naczynia będzie np. na szafie, gdyż u góry pomieszczenia zbiera się ciepłe powietrze. 

Teraz siekamy cebulkę i przysmażamy ją na oleju do zeszklenia się. Ziemniaki przepuszczamy przez praskę i mieszamy z twarogiem, przyprawiając. Zróbmy to bardzo dokładnie, aby farsz zachował swoją najlepszą formę i tym samym-smak. Wracamy do naszego ciasta. Wałkujemy je bardzo cienko i wykrawamy szklanką lub specjalną foremką okręgi. W środek tych figur nakładamy porcje naszego wymieszanego farszu. Następnie sklejamy brzegi bardzo precyzyjnie, tak, aby ciasto było szczelnie zaciśnięte i nie wydobywał się z niego farsz. 

Przygotowane surowe pierogi gotujemy w garnku od trzech do pięciu minut. Podczas gotowania, na patelni podsmażamy posiekany boczek i podajemy razem z gotowymi pierogami i cebulką. W zależności od preferencji, na koniec możemy użyć śmietany lub koperku. Te wyroby garmażeryjne dodadzą unikalnego smaku, który pozostanie zapamiętany przez najbardziej kapryśnych smakoszy bardzo dokładnie! Danie gotowe!

 Polska gastronomia

 W zasadzie prawie wszędzie na terenie Polski możemy spotkać się z tym, że obsługa gastronomiczna przyjęć często podaje swoim gościom pierogi. Jest to danie nieskomplikowane, a bardzo smaczne dla naszych rodaków. Usługi cateringowe nie żałują sobie godzin poświęconych na dopieszczenie przepisu tak, aby zachował swój oryginalny, subtelny smak, nie zważając na przyrządzaną ilość pierogów ruskich. Stosują najlepsze wyroby garmażeryjne, które pozwalają na stworzenie idealnego ciasta i tradycyjnego, pełnego farszu. Jest to klucz, który pozwala kultywować pierogową tradycję w Polsce i chełpić się nią na całym świecie!

«
Next
Nowszy post
»
Previous
Starszy post

Brak komentarzy:

Zostaw odpowiedź