Obsługiwane przez usługę Blogger.

Slider

Breaking News

Recent comments

Fashion

News

Food

Sports

Food

Technology

Featured

Videos

Fashion

Technology

Fashion

Biznes

Fashion

Biznes

Budownictwo

Kuchnia

Turystyka

Zdrowie

Newsy

» » » » » » » Baner i billboard - Indywidualna identyfikacja wizualna


Reklama zewnętrzna, outdoor to dzisiaj zdecydowanie bardzo popularny środek przekazu, o czym można się przekonać, wychodząc chociażby na ulicę wielkiego miasta, czy podczas podróży samochodem. Jednak zauważmy również, że poszczególne formy reklamy zewnętrznej różnią się między sobą i przez to posiadają nieco inne zasady konstrukcji oraz mają nieco inne funkcje.

Banery reklamowe, billboardy czy nośniki - wiele nazw, podobna konstrukcja


Na początek zajmijmy się zagadnieniem billboardów i banerów. Co to jest z pewnością każdy świetnie się orientuje. Billboard to forma reklamy zewnętrznej, duży plakat albo tablica. Często billboardem nazywany jest także nośnik reklamy, jakim jest duża, oświetlona tablica właśnie. Baner zaś to reklama wydrukowana na większym kawałku płachty, materiału i zawieszona na budynkach czy na płotach itp. czyli druk wielkoformatowy. Więcej o billboardach przeczytasz TUTAJ.

Zasady tworzenia banerów i billboardów


Warto jednak wiedzieć, że te dwie z pozoru nieco różne reklamy zewnętrzne, mają kilka swoich cech wspólnych, przede wszystkim dotyczących konstrukcji. Jak wykreować banery reklamowe albo billboardy aby rzeczywiście były one skuteczną formą reklamy?

1) Minimalizm tekstu


Przede wszystkim należy wspomnieć o tym, że na banerach czy billboardach nie może być za dużo tekstu. W końcu spoglądają na nie najczęściej kierowcy przez kilka - kilkanaście sekund, przejeżdżając obok nich. Zatem liczy się przede wszystkim przyciągnięcie ich uwagi w jakiś sposób.

2) Dobrej jakości materiał


Pamiętajmy, że zniszczony billboard czy odlepiający się baner reklamowy może nam wyrządzić więcej szkód niż pożytku. Dlatego trzeba regularnie sprawdzać stan swoich reklam zewnętrznych.

3) Dopasowanie otoczenia


Taka forma reklamy, jaką są banery reklamowe czy billboardy musi być także umiejętnie wpasowana w krajobraz. Dla przykładu reklama mustangów na amerykańskich drogach nie wzbudzi niesmaku i będzie jak najbardziej na miejscu. Z kolei zaś baner reklamujący napoje energetyczne powieszony w pobliżu przedszkola może nie być najlepszym pomysłem.

Banery reklamowe i billboardy a identyfikacja wizualna


Warto jeszcze dodać, że ta forma reklamy zewnętrznej ma za zadanie wybudować u naszych przyszłych klientów konkretne skojarzenia. Zatem przede wszystkim musi być ona kompatybilna z resztą strategii reklamowe tak, aby klient połączył podświadomie ze sobą te reklamy i aby wywołały one na tyle silne skojarzenie, że wybierze dany produkt. Przykładowo jeśli jesteśmy producentami kawy i nasze opakowania utrzymane są w tonacji beżu, zaś reklamy w telewizji nawiązują do konkretnego hasła to druk banerów relamowych/ druk wielkoformatowy musi także wykorzystać te same motywy przewodnie, żeby klient zobaczywszy już z samochodu nawet tylko barwy, skojarzył, że to o naszą firmę chodzi.

«
Next
Nowszy post
»
Previous
Starszy post

Brak komentarzy:

Zostaw odpowiedź