Obsługiwane przez usługę Blogger.

Slider

Breaking News

Recent comments

Fashion

News

Food

Sports

Food

Technology

Featured

Videos

Fashion

Technology

Fashion

Biznes

Fashion

Biznes

Budownictwo

Kuchnia

Turystyka

Zdrowie

Newsy

Siatka cięto ciągniona

Pojęcie siatki cięto ciągnionej pewnie niewielu osobom cokolwiek mówi, choć pewnie większość gdzieś, kiedyś taki materiał miała okazję zobaczyć.

Siatka cięto ciągniona

Tradycyjna siatka składa się z regularnie splecionego drutu. Można powiedzieć, że składa się z wielu połączonych ze sobą, metalowych elementów. Przeciwnie do niej siatka cięto ciągniona jest, można powiedzieć, monolityczna. Powstaje nie jako plecionka złożona z wielu drutów, ale z jednego kawałka blachy, która jest nacinana, a następnie rozciągana.

Właściwości siatki cięto ciągnionej 

Konstrukcja obu rodzajów siatek jest więc diametralnie odmienna. Inne są też ich właściwości. Siatki cięto ciągnione pod każdym względem przewyższają ogrodzenia z tradycyjnych siatek. Jedynie cena może przemawiać na ich niekorzyść.

Siatka cięto ciągniona wykorzystywana przez architektów

Uszkodzenie tradycyjnej, plecionej siatki jest tak łatwe jak otwarcie paczki chipsów. Siatka pleciona może zostać zwyczajnie... rozpleciona. Bez żadnych narzędzi i w krótkim czasie jakiś średnio rozgarnięty dzieciak może utorować sobie otwartą drogę do naszego sadu czy ogrodu. Zrobienie tego samego z siatką cięto ciągnioną jest niemożliwe bez mocnych nożyc.

Siatka taka jest też dużo bardziej estetyczna. Może wręcz stanowić element ozdobny sam w sobie i w takim charakterze wykorzystywana jest przez architektów. Siatka cięto ciągniona może być wykonana z różnych stopów stali, miedzi, mosiądzu, aluminium, z tworzyw sztucznych lub innych materiałów.

Siatki cięto ciągnione różnią się nie tylko stopem metalu, z którego są wykonane, ale także kształtem i wielkością oczek. Siatki mogą też mieć różną grubość, a co za tym idzie także mniejszą lub większą wytrzymałość. Zastosowanie siatek cięto ciągnionych jest bardzo szerokie. Oprócz ogrodzeń mogą być wykorzystywane do balustrad, jako element konstrukcyjny podwieszanych sufitów albo na przykład podestów. Te o drobnych oczkach i z delikatniejszych materiałów wykorzystuje się jako siatki zabezpieczające przed owadami. Wykorzystuje się je także w kratkach wentylacyjnych albo parawanach kominkowych.

Podsumowując siatki cięto ciągnione stanowią nowszą, udoskonaloną wersję siatek plecionych. Ich konstrukcja, a także sposób wytwarzania są całkowicie odmienne. Różnią się także ich właściwości. Siatki mają znacznie szersze zastosowanie niż siatki plecione. Coraz częściej wykorzystywane są jako element ogrodzeń. Choć są nieco droższe ich zakup zwraca się dzięki swojej wytrzymałości. Za ich wyborem przemawiają także względy estetyczne.

«
Next
Nowszy post
»
Previous
Starszy post

Brak komentarzy:

Zostaw odpowiedź