Obsługiwane przez usługę Blogger.

Slider

Breaking News

Recent comments

Fashion

News

Food

Sports

Food

Technology

Featured

Videos

Fashion

Technology

Fashion

Biznes

Fashion

Biznes

Budownictwo

Kuchnia

Turystyka

Zdrowie

Newsy

» » » Gliceryna farmaceutyczna

Gliceryna farmaceutyczna

Wśród wielu substancji wykorzystywanych w różnych gałęziach przemysłowych są zarówno te pochodzenia roślinnego, jak i zwierzęcego. Okazuje się, że w natura jest skarbnicą różnorodnych związków chemicznych, które człowiek wykorzystuje w różnych dziedzinach.

Gliceryna farmaceutyczna to organiczny związek chemiczny, najprostszy alkohol trójwodorotlenowy o szerokim zastosowaniu. Uzyskuje się ją w procesie hydrolizy tłuszczów roślinnych. Ze względu na swoje nieocenione właściwości znajduje wszechstronne zastosowanie. Przede wszystkim jest wykorzystywana w przemyśle chemicznym, kosmetycznym, a także farmaceutycznym.

Zastosowania gliceryny farmaceutycznej 

Zastosowań gliceryny farmaceutycznej można się doszukać w różnych dziedzinach życia. Coraz częściej używana jest w przemyśle tytoniowym, gdzie jest niezastąpionym składnikiem płynów wykorzystywanych w papierosach elektronicznych. Dodaje się ją również do popularnej melasy, której używa się podczas palenia fajki wodnej. Jednak największe zastosowanie składnik ten znajduje w kosmetyce, gdzie używany jest do produkcji kremów, pomadek i innych produktów.

«
Next
Nowszy post
»
Previous
Starszy post

Brak komentarzy:

Zostaw odpowiedź