Open top menu
czwartek, 14 stycznia 2016

Gliceryna farmaceutyczna
Wśród wielu substancji wykorzystywanych w różnych gałęziach przemysłowych są zarówno te pochodzenia roślinnego, jak i zwierzęcego. Okazuje się, że w natura jest skarbnicą różnorodnych związków chemicznych, które człowiek wykorzystuje w różnych dziedzinach.

Gliceryna farmaceutyczna to organiczny związek chemiczny, najprostszy alkohol trójwodorotlenowy o szerokim zastosowaniu. Uzyskuje się ją w procesie hydrolizy tłuszczów roślinnych. Ze względu na swoje nieocenione właściwości znajduje wszechstronne zastosowanie. Przede wszystkim jest wykorzystywana w przemyśle chemicznym, kosmetycznym, a także farmaceutycznym.

Zastosowań gliceryny farmaceutycznej można się doszukać w różnych dziedzinach życia. Coraz częściej używana jest w przemyśle tytoniowym, gdzie jest niezastąpionym składnikiem płynów wykorzystywanych w papierosach elektronicznych. Dodaje się ją również do popularnej melasy, której używa się podczas palenia fajki wodnej. Jednak największe zastosowanie składnik ten znajduje w kosmetyce, gdzie używany jest do produkcji kremów, pomadek i innych produktów.

0 komentarze