Obsługiwane przez usługę Blogger.

Slider

Breaking News

Recent comments

Fashion

News

Food

Sports

Food

Technology

Featured

Videos

Fashion

Technology

Fashion

Biznes

Fashion

Biznes

Budownictwo

Kuchnia

Turystyka

Zdrowie

Newsy

» » » » » » Ryzyko zawodowe - Produkcja

Produkcja - ocena ryzyka zawodowego

Ryzyko zawodowe to prawdopodobieństwo wystąpienia określonych zdarzeń oraz związanych z nimi konsekwencji oraz ich częstotliwość. W interesie każdego pracodawcy jest odpowiednia ocena ryzyka zawodowego, a także jego dokładna dokumentacja oraz wdrążenie wszystkich możliwych środków zapobiegawczych, np. w formie szkolenia BHP dla pracowników, a także odpowiedniej ochrony organizacyjnej i proceduralnej.

Zagrożenia związane ze stanowiskiem produkcyjnym

Ocena ryzyka zawodowego związanego z produkcją powinna zawierać wszystkie informacje dotyczące potencjalnych zagrożeń i ich źródeł. W zależności od rodzaju wykonywanej produkcji, ich identyfikacja może być związana np. z potencjalnie niebezpieczną lokalizacją stanowiska pracy oraz przeprowadzanymi na nim operacjami technologicznymi. Ryzyku zawodowemu podlegają także dostępne środki pracy oraz materiały, z którymi ma styczność pracownik.

Dobór środków ochronnych

Ocena ryzyka zawodowego powinna zawierać również dane na temat czasu i sposobu wykonywania czynności, stosowanych środków ochrony, a także potencjalnych wypadków i środków prawnych. W określeniu ryzyka zawodowego związanego z produkcją może pomóc wyszczególnienie szkodliwych czynników, związanych z nimi zagrożeń, a także środków ochrony. Stanowisko związane z produkcją najczęściej obarczone jest ryzykiem wystąpienia czynników mechanicznych, takich jak np. zagrożenie urazami wynikającymi z używania maszyn, urządzeń czy narzędzi. W celu ich wyeliminowania konieczne jest obowiązkowe szkolenie BHP dla pracowników.

«
Next
Nowszy post
»
Previous
Starszy post

Brak komentarzy:

Zostaw odpowiedź