Obsługiwane przez usługę Blogger.

Slider

Breaking News

Recent comments

Fashion

News

Food

Sports

Food

Technology

Featured

Videos

Fashion

Technology

Fashion

Biznes

Fashion

Biznes

Budownictwo

Kuchnia

Turystyka

Zdrowie

Newsy

Budowa domu
Budowa domu - temat rzeka. Szczególnie, gdy zechcemy zapytać o opinie domorosłych ekspertów z branży budowlanej, udzielających się żywo na każdym forum dyskusyjnym dotyczącym budownictwa. 

Warto jednak czasem na takie fora spoglądać, by wyrobić sobie choćby pobieżną opinię w kwestiach, które nas interesują. Budując dom nie możemy sobie przecież pozwolić na najmniejszą wpadkę.

Fundamenty i docieplenie

Oprócz postawienia fundamentów i ścian domu, warto już na etapie budowy zadbać o jego docieplenie - i to bez względu na to, jaki rodzaj ogrzewania wybraliśmy. Bez względu na to, czym grzejemy, potrzebujemy zadbać o to, by wygenerowane ciepło nie uciekło przez ściany. Zadbajmy więc o odpowiednie materiały termoizolacyjne do ocieplenia ścian.

Styropian 

Jest jednym z najtańszych dostępnych na rynku materiałów powszechnie używanych do dociepleń - stąd jego popularność. Cena styropianu to około 50 złotych za metr sześcienny - trzeba więc przyznać, że przy odrobinie dobrej organizacji możemy ocieplić dom nawet za kilkaset złotych!

Wata szklana

Jest nawet trzykrotnie droższa od styropianu, jednak ma odrobinę lepsze właściwości. Dotyczy to przede wszystkim jej trwałości. Jeśli chodzi o materiały termoizolacyjne poleca się do ociepleń wełnę szklaną, która została wyprodukowana z takich surowców, by zapewniały one maksymalne utrzymanie ciepła wewnątrz budynku. Ponadto wełna szklana jest bardziej od styropianu odporna na zniszczenia mechaniczne (na przykład pogryzienie przez gryzonie), na zawilgocenie czy kruszenie. Oprócz tego przepuszcza ona parę wodną. W kwestii utrzymania ciepła wełna nie różni się jednak wiele od styropianu.

Materiały termoizolacyjne

W budownictwie jako materiały termoizolacyjne stosuje się również klingeryt, czyli specjalne azbestowe płyty, które mają doskonałe właściwości izolacyjne od kwasów, zasad czy temperatury. Najczęściej wycina się z niego uszczelki, pierścienie uszczelniające stosowane powszechnie w hydraulice, przemyśle czy budowie maszyn, ale również wszędzie tam, gdzie jest potrzebne odizolowanie od otoczenia.


«
Next
Nowszy post
»
Previous
Starszy post

Brak komentarzy:

Zostaw odpowiedź