Obsługiwane przez usługę Blogger.

Slider

Breaking News

Recent comments

Fashion

News

Food

Sports

Food

Technology

Featured

Videos

Fashion

Technology

Fashion

Biznes

Fashion

Biznes

Budownictwo

Kuchnia

Turystyka

Zdrowie

Newsy

» » » » Pięć sposobów na wazelinę

wazelina

Są takie produkty, które mają bardzo szerokie zastosowanie. Sól stosujemy bardzo szeroko w kuchni, ale bywa też składnikiem domowych leków, dodana do gorącej wody pomaga zwalczać zakwasy, a podgrzana na patelni i zawinięta w ściereczkę świetnie pełni funkcję gorącego kompresu. Zimą natomiast staje się orężem wiecznie spóźnionych drogowców.

Równie szerokie zastosowanie znajduje wazelina. Wprawdzie w kuchni raczej się nie przyda, ale wciąż można z nią zrobić znacznie więcej niż tylko posmarować usta.

Szerokie zastosowanie w kosmetyce wazelina zawdzięcza swoim właściwościom. Jest nierozpuszczalna w wodzie, a przy tym obojętna dla skóry. Co ważne, kiedy posmarujemy nią skórę, nie wnika ona, lecz pozostaje na jej powierzchni tworząc tzw. film, czyli cienką powłokę. Skóra zostaje w ten sposób natłuszczona. Cienka hydrofobowa warstwa zapobiega też utracie wody. Jednak nie dostarcza jej skórze! Dlatego wazelina znajduje zastosowanie w kosmetyce tam, gdzie ważne jest działanie miejscowe i powierzchniowe. W przypadku suchości skóry warto stosować wazelinę, kiedy wychodzimy z domu: cienka warstwa zapobiegnie osuszaniu skóry przez wiatr i mróz. W pomieszczeniach natomiast warto stosować inne preparaty. Do czego jeszcze może przydać się wazelina?

Przymarzające drzwi

Wazelina jest tłusta, śliska, a jednocześnie długo utrzymuje się na powierzchni. Możemy posmarować nią drzwi furtki czy samochodu (cienką warstwą), aby nie przymarzały. Do tego celu wystarczy wazelina żółta, a nawet brązowa.

Malowanie paznokci

Malując paznokcie często zawadzacie o skórki wokół? Przed malowaniem posmarujcie je wazeliną. Kiedy lakier zaschnie, bez trudu mydłem zmyjecie wazelinę wraz z lakierem. Tylko nie posmarujcie nią paznokci! A jeśli macie problem z odkręceniem lakieru, przed zakręceniem końcówkę posmarujcie właśnie wazeliną.

Perfumy

Problemem perfum, a w szczególności wód perfumowanych, jest ich trwałość. Kiedy spryskacie już nadgarstki, dekolt i miejsca za uszami, wsmarujcie w nie niewielką ilość wazeliny. Zapobiegnie to szybkiemu odparowaniu perfum.

Polerowanie butów

Jedziecie przez całe miasto na rozmowę kwalifikacyjną. Wysiadacie z tramwaju i przyśpieszonym krokiem zmierzacie do biura. W poczekalni spostrzegacie, że wasze buty już nie błyszczą się tak, jak przed wyjściem z domu. Wystarczy, że przetrzecie je wazeliną. A jeśli macie nieco więcej czasu, przedtem wytrzyjcie kurz na mokro, a potem do sucha. Efekt utrzyma się jeszcze dłużej.

Więcej artykułów znajdziemy na stronie:

«
Next
Nowszy post
»
Previous
Starszy post

Brak komentarzy:

Zostaw odpowiedź