Obsługiwane przez usługę Blogger.

Slider

Breaking News

Recent comments

Fashion

News

Food

Sports

Food

Technology

Featured

Videos

Fashion

Technology

Fashion

Biznes

Fashion

Biznes

Budownictwo

Kuchnia

Turystyka

Zdrowie

Newsy

» » » » » Blachy ryflowane i ich główne zastosowanie

Blachy aluminiowe ryflowane
Blacha ryflowana to bardzo wytrzymały i piękny materiał, który świetnie sprawdza się zarówno w przemyśle ciężkim, jak i w transporcie. Ponadto ostatnio zdarza się coraz częściej, że z uwagi na swój bardzo dekoracyjny motyw i tłoczenie materiał bardzo chętnie stosowany jest jako różnego rodzaju dekoracja nowoczesnych wnętrz.

Podstawowy skład i cechy charakterystyczne aluminiowych blach ryflowanych

Blachy aluminiowe ryflowane mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów, w tym np. ze stopu stali nierdzewnej, z aluminium, ze stopów aluminium lub ze stali zwykłej. Skład produktu w głównej mierze zależy od rodzaju jego użytkowania oraz przeznaczenia. Warto zwrócić uwagę na to, gdzie dokładnie ma być zastosowany dany produkt z blachy ryflowanej. W przypadku, kiedy blachy ryflowane mają być zamontowane na zewnątrz, wówczas powinny one w swoim składzie mieć odporną na korozję stal nierdzewną. Jeśli natomiast produkt ma być zamontowany wewnątrz budynku czy mieszkania, to tutaj idealnie sprawdzi się aluminium z racji faktu, iż ten metal wykazuje bardzo dobre przewodnictwo cieplne oraz elektryczne. Ponadto może się on pochwalić bardzo dużą wytrzymałością oraz małą gęstością, dzięki czemu można swobodnie stosować go w branży budowniczej.

Blachy ryflowane charakteryzują się bardzo ciekawym wyglądem - mogą mieć wzór dwukrotnej lub pięciokrotnej łezki. Ponadto na rynku coraz częściej pojawiają się inne, ciekawe i bardzo dekoracyjne  tłoczenia, np. w kształcie ziarna ryżu. 

Główne zastosowanie blachy ryflowanej

Blacha ta może pochwalić się naprawdę szerokim zastosowaniem. bardzo chętnie używana jest w przemyśle stoczniowym i motoryzacyjnym, jak również do budowy części statków, samolotów czy samochodów transportowych. Ponadto można również spotkać stopnie wykonane z blachy ryflowanej. Dzięki swoim ciekawym tłoczeniom bardzo często materiał ten służy jako element dekoracyjny i wykończeniowy, np. do zdobienia ścian. Przestrzeń zyskuje wówczas zupełnie nowego, nieoczekiwanego oraz nowoczesnego charakteru. materiał ten bardzo chętnie wykorzystywany jest w aranżacjach industrialnych w loftach.

«
Next
Nowszy post
»
Previous
Starszy post

Brak komentarzy:

Zostaw odpowiedź