Obsługiwane przez usługę Blogger.

Slider

Breaking News

Recent comments

Fashion

News

Food

Sports

Food

Technology

Featured

Videos

Fashion

Technology

Fashion

Biznes

Fashion

Biznes

Budownictwo

Kuchnia

Turystyka

Zdrowie

Newsy

» » » » » » » Kiedy jada się w Hiszpanii?

wakacje TorreviejaWakacje w Hiszpanii to piękna, niezapomniana i słoneczna przygoda, pełna egzotycznych dań. 

Hiszpania

Można tam wygrzać się w południowym słońcu, zjeść dojrzałe, egzotyczne owoce i kąpać się w czystym morzu - oferująca słoneczne wakacje La Mata to plaża ze świetnym dostępem do takiego właśnie czystego morza, w którym woda jest niezwykle ciepła. Warto jednak lecąc w tamte strony zapoznać się z kilkoma zwyczajami, które dla Hiszpanów są codziennością, dla nas zaś mogą być lekko zaskakujące. Taką właśnie ciekawostkę stanowią pory posiłków, które zwłaszcza wieczorem znacznie mijają się z przyjętymi w Polsce.

Śniadanie i obiad

Śniadanie w Hiszpanii je się zwyczajnie, tuż po wstaniu, to znaczy pomiędzy 7:30 a 9:00. Śniadanie nie jest zbyt obfite, jednak często można spotkać się zarówno z jedzeniem rano ciastek, jak i piciem samej kawy. Z kolei obiad wypada około czternastej, w czasie trzygodzinnej sjesty, kiedy to życie w Hiszpanii staje w miejscu i zaczyna leniwie kręcić się wokół obiadu i snu. Powodem są upały, które znacznie utrudniają pracę. Lepiej więc przeczekać ten czas. Oferująca cudowne wakacje Torrevieja bardzo mocno przestrzega tradycji sjesty.

Niezwykła kolacja

Całkiem inaczej niż w Polsce wygląda w Hiszpanii kolacja. Zaczyna się późno, około 21 i jest prawdziwym festiwalem jedzenia w miejsce lekkiego, szybkiego posiłku znanego Polakom. Posiadająca piękne apartamenty Torrevieja także i w tej kwestii trzyma się tradycji. W dni wolne jedzenie ciężkostrawnej, obfitej i podobnej do obiadu kolacji może przeciągnąć się nawet do pierwszej w nocy, a dopiero po tej godzinie ożywają hiszpańskie kluby i dyskoteki.

«
Next
Nowszy post
»
Previous
Starszy post

Brak komentarzy:

Zostaw odpowiedź