Obsługiwane przez usługę Blogger.

Slider

Breaking News

Recent comments

Fashion

News

Food

Sports

Food

Technology

Featured

Videos

Fashion

Technology

Fashion

Biznes

Fashion

Biznes

Budownictwo

Kuchnia

Turystyka

Zdrowie

Newsy

» » » » Torty zdobione masą cukrową

Zdobienie tortów stało się niezwykle modne.

Tort o ciekawym kształcie, ozdobiony kolorową masą cukrową, może być świetnym pomysłem na prezent, jest również niezastąpiony przy okazji imprez urodzinowych dla dzieci. Szczególnie, gdy samo ciasto przypomina wymarzony samochód lub jest twarzą ulubionego bohatera z kreskówki.

Zdobienie tortu maską cukrową
Osoby dorosłe decydują się na proste zdobienia, zwykle wybierają masę o jednolitym kolorze. Na wierzchu taki tort może być dodatkowo ozdobiony kompozycją z cukrowych kwiatów i liści lub też cukrowymi koralikami. Bardziej ozdobione są torty ślubne, mimo że w całości są pokryte białą masą cukrową, a i same ozdoby zwykle są utrzymane w tej samej tonacji kolorystycznej. Torty dla dzieci muszą natomiast zaskakiwać kształtem, stąd rosnąca popularność tortów wzorowanych na samochodach czy zwierzętach. Cześć cukierni specjalizuje się w tortach płaskich, które są pokryte masą cukrową oraz naniesionym na nią zdjęciem dziecka.

Jak wybierać tort zdobiony
Przed wyborem konkretnego tortu cukiernia pyta o okazję, na jaką będzie przygotowywać słodki deser. Ma to związek zarówno z masą do tortu, jak i rodzajem ponchu, jakim będzie nasączone ciasto. Na urodziny dzieci wybierane są lekkie torty z masą z bitej śmietany lub z dodatkiem owoców, zwykle takie ciasta nie są nasączane. Natomiast jeśli tort ma być przygotowany z myślą o dorosłych, wówczas masa jest bardziej tradycyjna, oparta na maśle i żółtkach jaj, zaś kolejne blaty tortowe są mocno nasączone ponchem z dodatkiem alkoholu. W zależności od wieku osoby, która ma otrzymać tort, różne też będą zdobienia.

«
Next
Nowszy post
»
Previous
Starszy post

Brak komentarzy:

Zostaw odpowiedź