Obsługiwane przez usługę Blogger.

Slider

Breaking News

Recent comments

Fashion

News

Food

Sports

Food

Technology

Featured

Videos

Fashion

Technology

Fashion

Biznes

Fashion

Biznes

Budownictwo

Kuchnia

Turystyka

Zdrowie

Newsy

» » » » Jak sen wpływa na zdrowie?

poduszki ortopedyczne do spania

Sen jest niezbędny do tego, aby mieć siłę w ciągu dnia. Niestety często zaczynamy doceniać komfort zdrowego snu dopiero, gdy pojawiają się skutki jego niedoboru.


Stres, czy nienormowany czas pracy – aktualnie coraz trudniej jest zadbać nam o zdrowy sen. Grunt więc, byśmy my sami potrafili o niego zadbać. W odpowiedzi na ten problem na rynku pojawiły się poduszki ortopedyczne do spania.

Co nam grozi jeśli nie śpimy?

Warto jednak przedtem powiedzieć sobie nieco więcej o skutkach niedoboru snu. Na początku zazwyczaj pojawia się ból głowy. W ciągu dnia możemy odczuwać problemy z koncentracją, oraz pamięcią. Im dalej, tym objawy mogą się pogłębiać, gdzie stajemy się nie tylko mniej odporni na różnego rodzaju infekcje, ale i jesteśmy bardziej narażeni na choroby serca, czy nowotwory. W wielu przypadkach pojawiają się problemy z wymową. Do mniej typowych objawów niedoboru snu należy między innymi nadprodukcja moczu. Powolność w działaniu, a jednocześnie rozdrażnienie – przy niewyspanym organizmie funkcjonowanie w pracy staje się zwyczajnie ciężkie. Nieprzespane noce często są początkiem depresji, co więcej jednak sama depresja również w większości przypadków objawia się niedoborem snu. Ponadto osoby cierpiące na tego typu zaburzenia mogą mieć problem z nadwagą. Kolejnym znaczącym objawem są problemy z kręgosłupem. Pojawiają się wówczas bóle i uczucie sztywności w okolicach kręgosłupa, oraz szyi i karku. Najważniejsze, to jednak nie dopuścić w takiej sytuacji do trudniejszych do wyleczenia schorzeń.

Kilka słów o poduszkach ortopedycznych do spania  

Przede wszystkim dzięki nim budzimy się bez wyżej wspomnianego uczucia bóli i sztywności. A wszystko to dzięki zachowaniu naturalnej krzywizny kręgosłupa w każdej pozycji. Klienci chętnie korzystają z poduszek ortopedycznych do spania nie tylko jako dodatkowej formy rehabilitacji, ale i formy profilaktyki. Nie mniej jednak poduszki ortopedyczne muszą zostać dopasowane do pozycji w której zasypiamy – w przeciwnym razie zamiast pomagać, mogą zaszkodzić. Mamy trzy rodzaje poduszek  W związku z tym dla śpiących na brzuchu najlepszym rozwiązaniem będzie poduszka w kształcie gwiazdy, dla śpiących na boku – poduszka w kształcie wałka. Z kolei poduszka niska, miękka, z lekkim wyprofilowaniem na środku, to opcja dla kochających zasypiać na plecach.

Zanim kupię poduszkę ortopedyczną 

Należy głównie wziąć pod uwagę wzrost i wagę. Istotną informacją jest również szerokość barków mierzona od podstawy szyi do głowy kości ramiennej.

Zobacz również: http://fitness-blender.pl/

«
Next
Nowszy post
»
Previous
Starszy post

1 komentarze:

  1. Ludzie ostatnio chyba zapominają o roli snu, zabiegani, zapracowani... A właśnie z braku snu bierze się większość problemów czy chorób

    OdpowiedzUsuń