Obsługiwane przez usługę Blogger.

Slider

Breaking News

Recent comments

Fashion

News

Food

Sports

Food

Technology

Featured

Videos

Fashion

Technology

Fashion

Biznes

Fashion

Biznes

Budownictwo

Kuchnia

Turystyka

Zdrowie

Newsy

» » » » » Laser Fiber czy CO2?

cięcie laserem Fiber

Maszynowe wytwarzanie elementów wymaga idealnej powtarzalności powstających produktów. Taką dokładność jest w stanie zapewnić tylko obróbka skrawaniem z wykorzystaniem sterowania komputerowego, potocznie zwana obróbką CNC

Ten rodzaj toczenia, frezowania lub wycinania zakłada wykorzystanie maszyny, gdzie ruchy wrzeciona wynikają wprost z założonych parametrów. Dane wejściowe do urządzenia pochodzą, poprzez moduł CAM, z programu wspomagającego projektowanie. Tylko w ten sposób można zapewnić 100% powtarzalność prac, jaką może być na przykład cięcie metali.

Laser jako narzędzie tnące

Wykorzystanie głowicy laserowej, zamiast pił czy tarcz, przyniosło wymierne korzyści w wytwarzaniu elementów. Cięcie laserem pozostawia gładką powierzchnie, której już nie trzeba dalej obrabiać. Powstaje wąska linia cięcia, a co za tym idzie, mało odpadku. Stoły robocze urządzeń są na tyle duże, by wykorzystywać w pracy arkusze materiału długie do 3000 mmm i szerokie na 2000 mm.

Dostępne są dwie technologie, które wzajemnie się uzupełniają. Cięcie laserem fiber idealnie się sprawdza w materiale o grubości do 15 mm, przy odpowiedniej dynamice pracy. Ten rodzaj urządzenia wymaga również mniej prądu. Konstrukcja umożliwia większe skupienie wiązki, co przekłada się na niskie zużycie gazów tnących. Z kolei laser CO2 umożliwia cięcie blach o grubości nawet do 30 mm, jest jednak wolniejszy. Sama głowica wymaga prawie dwa razy więcej mocy, niż laser fiber, co przekłada się na większe zużycie energii przez całe urządzenie.

«
Next
Nowszy post
»
Previous
Starszy post

Brak komentarzy:

Zostaw odpowiedź