Obsługiwane przez usługę Blogger.

Slider

Breaking News

Recent comments

Fashion

News

Food

Sports

Food

Technology

Featured

Videos

Fashion

Technology

Fashion

Biznes

Fashion

Biznes

Budownictwo

Kuchnia

Turystyka

Zdrowie

Newsy

eco driving

Jednym ze sposobów na ograniczenie wydatków związanych z używaniem samochodu jest eco driving, który zyskuje coraz większą popularność.

Eco driving jest przede wszystkim techniką jazdy samochodem, która minimalizuje zużycie paliwa oraz jednocześnie zmniejsza negatywny wpływ na środowisko naturalne. Użytkownicy samochodów nie mają wpływu na ceny paliw, jednak mają możliwość ograniczenia spalania paliwa poprzez umiejętną jazdę. Dobry kierowca może średnio oszczędzić do 25-35% kosztów przeznaczanych na paliwo.

OLEJ OPAŁOWY I NAPĘDOWY, HURTOWNIA PALIW-OSZCZĘDNOŚCI

Petropol - hurtowe ceny paliw


     Przewidywanie sytuacji na jezdni pozwala na płynne poruszanie się bez potrzeby ostrego hamowania oraz gwałtownego przyspieszania. To natomiast, przekłada się nie tylko na mniejsze zużycie paliwa, lecz także wpływa korzystnie na wytrzymałość silnika, hamulców czy opon.

     Co więcej każdy działający odbiornik prądu powoduje zwiększenie zużycia paliwa, w związku z tym warto wyłączać niepotrzebne urządzenia. Należy do nich na przykład klimatyzacja, która podnosi średnie spalanie nawet o 0,5 – 1 l na 100 km. Dlatego, należy korzystać z niej rozważnie, a przy niewielkich prędkościach dobrą alternatywą może być uchylone okno.

ŚWIATŁA

     Istnieje teoria, która mówi, iż w celu mniejszego spalania należy wyłączyć światła. Z powodu konieczności jazdy na światłach przez cały rok nie można tego uczynić, jednak alternatywą są światła do jazdy dziennej zrobione w technologii LED, zużywające dużo mniej energii elektrycznej od standardowych reflektorów.

«
Next
Nowszy post
»
Previous
Starszy post

Brak komentarzy:

Zostaw odpowiedź