Obsługiwane przez usługę Blogger.

Slider

Breaking News

Recent comments

Fashion

News

Food

Sports

Food

Technology

Featured

Videos

Fashion

Technology

Fashion

Biznes

Fashion

Biznes

Budownictwo

Kuchnia

Turystyka

Zdrowie

Newsy

» » » » » » Zaburzenia psychiczne a problemy seksualne mężczyzn


Wydawać by się mogło, że mężczyzna powinien na swoich barkach unieść niejeden ciężar i powinien sprostać bez większego problemu bardzo wielu trudnym zadaniom. Jednakże to tylko teoria, ponieważ rzeczywistość pokazuje nam, że męskość się zmienia, że mamy do czynienia z pewnym kryzysem męskiej tożsamości. Niegdyś nie do pomyślenia, a dzisiaj jednak bardzo powszechnie mówi się o czymś takim, czym są zaburzenia psychiczne u mężczyzn, a ich efektem i przyczyną bardzo często mogą być właśnie problemy ze swoją seksualnością. Brak wzwodu, brak wystarczającej i zadowalającej erekcji to zjawisko, z jakim mamy coraz częściej do czynienia i z którym obecnie boryka się coraz większa grupa mężczyzn. Ocenia się, że w naszym kraju około 1,5 miliona mężczyzn doświadcza problemów obniżonej sprawności seksualnej, a ponad połowa z nich się do tego nie przyznaje i tym samym nie konsultuje owych problemów z lekarzem. To bardzo poważny błąd.

Psychiczne zaburzenia męskości

Zaburzenia funkcji seksualnych mogą mieć swoje źródło w męskiej psychice, a więc w tym miejscu należy szukać także rozwiązania owej trudnej sytuacji. Do najbardziej powszechnych i możliwych do wystąpienia przyczyn możemy zaliczyć:
 • niewłaściwe reakcje ze strony partnerki seksualnej
 • kompleks związany z małymi rozmiarami członka
 • lęk przed niezdolnością do odbycia satysfakcjonującego stosunku seksualnego
 • niska ocena własnej osoby
 • lęk przed zarażeniem chorobą weneryczną, tudzież przed posiadaniem dzieci,
 • problemy w związku wynikające ze zdrady partnerskiej, ze złymi doświadczeniami seksualnymi, itp.,
 • ortodoksja religijna, poczucie winy
 • niepełna identyfikacja z rolą męską\
 • zadaniowe podejście do stosunku seksualnego
 • tendencje homoseksualne, czasem nawet nieświadome
 • depresja oraz różnego rodzaju fobie
 • preferencje dewiacyjne
 • negatywne fantazje erotyczne
Wymieniliśmy te najważniejsze, najczęściej występujące, aczkolwiek na pewno nie są to wszystkie możliwe do wystąpienia przyczyny zaburzeń seksualnych, zaburzeń funkcji seksualnych. Poza tym również na samym stwierdzeniu danej przyczyny nie powinniśmy zakończyć, ponieważ bardzo istotnym elementem będzie podjęcie odpowiedniego działania. 

Leczenie zaburzeń erekcji

Tak naprawdę to powinniśmy wskazać nie tylko na leczenie zaburzeń erekcji, ale na leczenie wszelkiego rodzaju zaburzeń związanych z funkcjami seksualnymi, a tych może być bardzo wiele. Leczenie takie można sprowadzić do przyjmowania różnego rodzaju tabletek i to może oczywiście okazać się bardzo skuteczne, ale nie zawsze. Przede wszystkim bowiem w jasny sposób należy zaznaczyć, że żadne tabletki nie działają na zasadach jakiejś magii i tym samym nie zastąpią nam one elementu podniecenia, nie zastąpią nam one bodźca seksualnego. W obliczu problemów ze sprawnością seksualną, których przyczyny leżą w sferze psychicznej, najlepszym rozwiązaniem, które powinno być najpierw podjęte, jest szczera rozmowa ze swoją partnerką seksualną. 
Jeśli w tym momencie mężczyzna uzyska odpowiednie wsparcie, to na pewno będzie to zielone światło do tego, aby móc mówić o znaczącej poprawie sytuacji. Kolejnym krokiem może być udanie się do lekarza, który może i powinien wskazać na odpowiednie, na skuteczne metody leczenia problemów seksualnych.

Liczy się profilaktyka

Nie można w tym miejscu nie wspomnieć także o takim elemencie, jakim jest odpowiednia profilaktyka. Zdrowy tryb życia, dobre żywienie, odstawienie papierosów, alkoholu to elementy, które mogą nam znacząco pomóc odzyskać pełną sprawność w łóżku, mogą nam dodać pewności. Stymulacja penisa, ćwiczenia mięśni Kegla także mogą nam pomóc wrócić na właściwe tory, a poza tym także nie powinniśmy zapominać o takim elemencie, jakim jest wdrożenie w naszą codzienność odpowiedniej aktywności fizycznej. 

W obliczu obniżonej sprawności seksualnej nie możemy pozostawać bezczynnymi, nie możemy nie podjąć pewnych działań, gdyż owa sytuacja sama na pewno się nie rozwiąże, a wobec braku owych działań będziemy mówili o pogorszeniu się tej sytuacji.

Wpis powstał we współpracy ze sklepem kopkamagra.com, najlepszym źródłem leków na potencję bez recepty. Polecamy.

«
Next
Nowszy post
»
Previous
Starszy post

Brak komentarzy:

Zostaw odpowiedź