Open top menu
czwartek, 24 marca 2016

Hollywoodzki uśmiech to marzenie każdego. Śnieżnobiałe i idealnie równe uzębienie to efekt zabiegów stomatologicznych. W naturze zęby nie są białe, ale mają barwę od żółtej do brunatnej z różnymi odcieniami po drodze. Dzięki postępowi w stomatologii estetycznej efekt śnieżnobiałych zębów można osiągnąć w krótkim czasie.


Domowe wybielanie zębów

Zęby możemy wybielać samodzielnie w domu lub w gabinecie stomatologicznym. Bez względu, którą metodę wybierzemy, przed wybielaniem należy usunąć kamień nazębny. Już tylko ten zabieg rozjaśni kolor zębów.

W warunkach domowych możemy stosować paski wybielające, lakiery lub żele z nadtlenkiem wodoru. Proces wybielania trwa 2-3 tygodnie i wymaga systematyczności. Paski nakładamy na zęby 2 razy dziennie po 20 minut. Prostszym sposobem jest nakładanie lakieru lub żelu na szkliwo zębów. Minusem tej metody jest jej niedokładność. Lakier i żel nie wnikają w przestrzeń międzyzębową. Najbardziej efektywną metodą w warunkach domowych jest zastosowanie specjalnej nakładki z żelem.  Niestety brak możliwości idealnego dopasowania nakładki do kształtu zębów może doprowadzić do powstania przebarwień.

Wybielanie w gabinetach stomatologicznych

Najszybsze i najtrwalsze efekty wybielania uzyskamy w gabinetach stomatologicznych. Nawet już po godzinnym zabiegu żeby mogą być idealnie białe. Gabinety stosują najczęściej dwie metody:

nakładki wybielające – w przeciwieństwie do domowych są idealnie dopasowane, do zabiegu używa się żel wybielający o różnym stężeniu mocznika, w zależności od zamierzonego efektu,
metoda laserowa – laserowe wybielanie zębów (laser whitening) jest metodą najefektywniejszą, żel wybielający (whitening gel) pod wpływem światła szybciej reaguje ze szkliwem i wybiela zęby nawet powyżej 5 tonów.

Zęby wybielone wymagają stosowania szczególnych środków higienicznych. Powinny być starannie szczotkowane z użyciem dobrych szczoteczek i past wybielających.

3 komentarze:

  1. Zabieg wybielania u dentysty sporo kosztuje, może także doprowadzić do nadwrażliwości naszych zębów więc bez sensu tracić tyle pieniędzy. Mi udało się w miarę tanio wybielić zęby w domu stosując metodę Martuni

    OdpowiedzUsuń
  2. Polecam w domu do wybielania produkt iWhite, ja mam super efekty :) i jest taniej niż w gabinecie :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja też używam akurat nakładek iWhite i jestem bardzo zadowolona z efektów. Polecam

    OdpowiedzUsuń