Obsługiwane przez usługę Blogger.

Slider

Breaking News

Recent comments

Fashion

News

Food

Sports

Food

Technology

Featured

Videos

Fashion

Technology

Fashion

Biznes

Fashion

Biznes

Budownictwo

Kuchnia

Turystyka

Zdrowie

Newsy

Hollywoodzki uśmiech to marzenie każdego. Śnieżnobiałe i idealnie równe uzębienie to efekt zabiegów stomatologicznych. W naturze zęby nie są białe, ale mają barwę od żółtej do brunatnej z różnymi odcieniami po drodze. Dzięki postępowi w stomatologii estetycznej efekt śnieżnobiałych zębów można osiągnąć w krótkim czasie.


Domowe wybielanie zębów

Zęby możemy wybielać samodzielnie w domu lub w gabinecie stomatologicznym. Bez względu, którą metodę wybierzemy, przed wybielaniem należy usunąć kamień nazębny. Już tylko ten zabieg rozjaśni kolor zębów.

W warunkach domowych możemy stosować paski wybielające, lakiery lub żele z nadtlenkiem wodoru. Proces wybielania trwa 2-3 tygodnie i wymaga systematyczności. Paski nakładamy na zęby 2 razy dziennie po 20 minut. Prostszym sposobem jest nakładanie lakieru lub żelu na szkliwo zębów. Minusem tej metody jest jej niedokładność. Lakier i żel nie wnikają w przestrzeń międzyzębową. Najbardziej efektywną metodą w warunkach domowych jest zastosowanie specjalnej nakładki z żelem.  Niestety brak możliwości idealnego dopasowania nakładki do kształtu zębów może doprowadzić do powstania przebarwień.

Wybielanie w gabinetach stomatologicznych

Najszybsze i najtrwalsze efekty wybielania uzyskamy w gabinetach stomatologicznych. Nawet już po godzinnym zabiegu żeby mogą być idealnie białe. Gabinety stosują najczęściej dwie metody:

nakładki wybielające – w przeciwieństwie do domowych są idealnie dopasowane, do zabiegu używa się żel wybielający o różnym stężeniu mocznika, w zależności od zamierzonego efektu,
metoda laserowa – laserowe wybielanie zębów (laser whitening) jest metodą najefektywniejszą, żel wybielający (whitening gel) pod wpływem światła szybciej reaguje ze szkliwem i wybiela zęby nawet powyżej 5 tonów.

Zęby wybielone wymagają stosowania szczególnych środków higienicznych. Powinny być starannie szczotkowane z użyciem dobrych szczoteczek i past wybielających.

«
Next
Nowszy post
»
Previous
Starszy post

3 komentarze:

  1. Zabieg wybielania u dentysty sporo kosztuje, może także doprowadzić do nadwrażliwości naszych zębów więc bez sensu tracić tyle pieniędzy. Mi udało się w miarę tanio wybielić zęby w domu stosując metodę Martuni

    OdpowiedzUsuń
  2. Polecam w domu do wybielania produkt iWhite, ja mam super efekty :) i jest taniej niż w gabinecie :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja też używam akurat nakładek iWhite i jestem bardzo zadowolona z efektów. Polecam

    OdpowiedzUsuń