Obsługiwane przez usługę Blogger.

Slider

Breaking News

Recent comments

Fashion

News

Food

Sports

Food

Technology

Featured

Videos

Fashion

Technology

Fashion

Biznes

Fashion

Biznes

Budownictwo

Kuchnia

Turystyka

Zdrowie

Newsy

» » » » » » » Narzędzia każdego majsterkowicza

Stoły warsztatowe
Jakie są niezbędne narzędzia każdego majsterkowicza? Wiertarka? Piła? Śrubokręt? Nie. Skrzynki narzędziowe, wózki narzędziowe, stoły warsztatowe?  Zdecydowanie nie. Są to: piwo, apteczka i telefon komórkowy, a także fotel oraz perfumy. Jakieś narzędzia budowlane? Owszem. Młotek. Na początek wystarczy.

Młotek jest najbardziej wszechstronnym narzędziem budowlanym. Według nerdów oraz kobiet służy on do wbijania gwoździ… Jest to myślenie dorównujące poglądowi, iż dzieci przynosi bocian, prezenty św. Mikołaj, a po utracie zęba można zarobić piątaka od wróżki Zębuszki.

Młotek może zastąpić wiele narzędzi, na przykład śrubokręt. W wielu miejscach, gdzie potrzebne są wkręty, można zastąpić je gwoździami. A tam, gdzie trzeba coś rozkręcić, można to po prostu roztłuc. Piła? Przydaje się. Ale kiedy nie jest wymagana dokładność, to młotkiem można przepołowić wiele materiałów, choćby suporeks. Trzeba przesunąć coś ciężkiego? Można próbować to pchać, ale równie dobrze można w to uderzyć: zużywa się przy tym mniej energii, a ile frajdy!

Majsterkowanie często wymaga kontrolowanej destrukcji, a do destrukcji potrzebny jest: młotek. Czasami młot. Krzywo przybiłeś żerdź płotu? Uderz młotkiem. Budowałeś altanę, a wyszedł wybieg dla koni? Uderz młotkiem. Zbudowałeś dzieciom domek na drzewie, ale zapomniałeś o drzwiach? Uderz…

Takie sytuacje można wymieniać niemal w nieskończoność. Ponieważ majsterkowanie nieodłącznie wiąże się z pomyłkami i kiepskimi pomysłami, podstawowym narzędziem majsterkowicza jest młotek, który służy do naprawiania tego, co nie wyszło. Kiedy gwóźdź źle wszedł, wyciągniesz go za pomocą drugiej, rozdwojonej części młotka. Jeśli źle coś zbiłeś, to do rozbicia także możesz użyć właśnie młotka.

Powiedziałem jednak, że niezbędne narzędzie majsterkowicza to także piwo. Dlaczego piwo? Podczas wysiłku fizycznego organizm wydala z siebie dużo wody, którą trzeba uzupełniać. Dlaczego więc nie pić wody, zapyta ktoś naiwny. „Bo wodę to  zwierzęta piją” - tak mówią majsterkowicze i jeśli chcesz być jednym z nich, lepiej czym prędzej naucz się tego zwrotu.

Apteczka, tak jak młotek, potrzebna jest każdemu majsterkowiczowi. Jednak przede wszystkim tym, którzy czytają artykuły w rodzaju: „Niezbędne narzędzia każdego majsterkowicza”. Jeśli nie wiesz, jakie to są narzędzia, z pewnością niewiele wiesz o majsterkowaniu. A więc używając młotka – podstawowego narzędzia – jesteś szczególnie narażony na urazy.

A dlaczego musisz mieć ze sobą telefon komórkowy? Czasami zdarza się, że podczas majsterkowania sprawy idą nie po naszej myśli. Rzadko, ale zdarza się też tak, że sprawy względem naszych myśli idą w dokładnie odwrotnym kierunku. Kiedy krew tryska jak ze szlaucha i nie możemy zlokalizować jednego (lub więcej) członków naszego ciała, wtedy trzeba wezwać profesjonalną pomoc.

A po co fotel? Ponieważ stoły warsztatowe nie są nazbyt wygodne, a piwo najlepiej smakuje na siedząco, a szczególnie wtedy, kiedy większa część naszego ciała owinięta jest bandażami. W takim też stanie niełatwo skorzystać z prysznica. I dlatego majsterkowiczowi potrzebne są perfumy.

«
Next
Nowszy post
»
Previous
Starszy post

Brak komentarzy:

Zostaw odpowiedź