Obsługiwane przez usługę Blogger.

Slider

Breaking News

Recent comments

Fashion

News

Food

Sports

Food

Technology

Featured

Videos

Fashion

Technology

Fashion

Biznes

Fashion

Biznes

Budownictwo

Kuchnia

Turystyka

Zdrowie

Newsy

» » » » » Pianka poliuretanowa

Materiały termoizolacyjne

Dziś poszukuje się różnych, często nawet zaskakujących materiałów termoizolacyjnych. Tymczasem, by uzyskać dobre parametry izolacyjne, wystarczy zastosować zwykłą piankę poliuretanową. 


Właściwości pianki poliuretanowej:

  • Doskonale nadaje się do izolowania ścian. Proces ten, może być wykonywana iniekcyjnie. Oznacza to, punktowe wprowadzenie pianki do szczeliny w ścianie.
  • Pianka poliuretanowa, nie musi mieć wyłącznie formy piany. Mogą być z niej wykonane również zewnętrzne płytki dekoracyjne o charakterze termoizolacyjnym. W ten sposób łączymy przyjemne z pożytecznym.
  • Termoizolacje wykonane z pianki poliuretanowej, mogą mieć też formę... piany natryskowej. Wykonuje się ją na różnego rodzaju powierzchniach płaskich a więc np dachach.
  • Piana poliuretanowa, może być też stosowana od wewnątrz. Jak? Na różnego rodzaju poddaszach, wymagających uszczelnienia i dodatkowej izolacji cieplnej. Warto w tym miejscu dodać, że idealnie wręcz nadaje się ona do uszczelnienia okien - zaraz po ich wmontowaniu,
  • Pianę poliuretanową, można też stosować jako izolację w różnego rodzaju przejściach z przegrodach budowlanych. Jak? Na przykład uszczelniając pierścienie uszczelniające w różnego rodzaju instalacjach (głównie wodnych, gazowych i ciepłowniczych). Ze względu na swój charakter, pianka ta będzie nie tylko tłumiła ewentualne drgania wewnętrzne, ale też stanowiła dodatkową termoizolację.

Podsumowując, piana poliuretanowa jest materiałem w pewnym sensie niedocenionym. A szkoda, bo jej właściwości są naprawdę zróżnicowane.

«
Next
Nowszy post
»
Previous
Starszy post

Brak komentarzy:

Zostaw odpowiedź