Obsługiwane przez usługę Blogger.

Slider

Breaking News

Recent comments

Fashion

News

Food

Sports

Food

Technology

Featured

Videos

Fashion

Technology

Fashion

Biznes

Fashion

Biznes

Budownictwo

Kuchnia

Turystyka

Zdrowie

Newsy

termoizolacje

Termoizolacje, są coraz częściej wykorzystywane w nowoczesnym budownictwie. Nic w tym dziwnego - przecież od przynajmniej kilkunastu lat, inwestorzy coraz chętniej stawiają na energooszczędność. Cóż, nic w tym dziwnego. Przecież mamy do czynienia z drogimi paliwami...


Termoizolacja w pigułce

1. Wełna mineralna, to pierwszy w naszym zestawieniu rodzaj jakim są termoizolacje. Posiada ona mnóstwo zalet. Z jednej strony bardzo dobrze izoluje ciepło, ale z drugiej - jest zupełnie niepalna i przepuszcza parę wodną, pozwalając oddychać pomieszczeniom. Może być ona sprzedawana w kilku postaciach: granulatów, płyt i mat. Wadą wełny mineralnej jest jej budowa. Podczas wykładania wełną mineralną pomieszczeń, trzeba zadbać o dobrą ochronę dróg oddechowych. Drobiki wełny bardzo często się w nich osadzają.

2. Styropian, to materiał termoizolacyjny który posiada bardzo dużo zalet. Jest lekki, ma dobre parametry izolacyjne i wreszcie - jest w pełni bezpieczny dla człowieka nawet w trakcie wykładania nim powierzchni ocieplanych. Niestety, nie jest to materiał elastyczny. Wyłożenie nim trudno dostępnych powierzchni jest skomplikowane. W tym przypadku bardziej przyda się nam wełna mineralna.

3. Pianka poliuretanowa. Ze względu na swoją charakterystyczną budowę i właściwości, posiada ona mnóstwo zalet. Można ją stosować na różnego rodzaju powierzchniach, zarówno poziomych jak i pionowych. Można też uszczelniać nią trudno dostępne lokalizacje, tak jak na przykład pierścienie uszczelniające. Ponadto charakteryzuje się dużą wydajnością i odpornością na drgania.

«
Next
Nowszy post
»
Previous
Starszy post

2 komentarze:

  1. Super! Bardzo podobają mi się takie posty "w pigułce". Uczą każdego czegoś nowego :) Bardzo się cieszę, że również wspomniano tutaj o trudności w nakładaniu niektórych materiałów. To jest przecież bardzo ważne :)
    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  2. Kolejny, świetny artykuł na blogu. Tym razem o termoizolacji. Krótko, jasno i na temat. Piana poliuretanowa to materiał o niesamowitych właściwościach, które umożliwiają skuteczne ocieplanie budynków. Swoimi właściwościami przebija styropian tudzież wełnę mineralną.

    OdpowiedzUsuń