Open top menu
piątek, 22 kwietnia 2016

termoizolacje

Termoizolacje, są coraz częściej wykorzystywane w nowoczesnym budownictwie. Nic w tym dziwnego - przecież od przynajmniej kilkunastu lat, inwestorzy coraz chętniej stawiają na energooszczędność. Cóż, nic w tym dziwnego. Przecież mamy do czynienia z drogimi paliwami...


Termoizolacja w pigułce

1. Wełna mineralna, to pierwszy w naszym zestawieniu rodzaj jakim są termoizolacje. Posiada ona mnóstwo zalet. Z jednej strony bardzo dobrze izoluje ciepło, ale z drugiej - jest zupełnie niepalna i przepuszcza parę wodną, pozwalając oddychać pomieszczeniom. Może być ona sprzedawana w kilku postaciach: granulatów, płyt i mat. Wadą wełny mineralnej jest jej budowa. Podczas wykładania wełną mineralną pomieszczeń, trzeba zadbać o dobrą ochronę dróg oddechowych. Drobiki wełny bardzo często się w nich osadzają.

2. Styropian, to materiał termoizolacyjny który posiada bardzo dużo zalet. Jest lekki, ma dobre parametry izolacyjne i wreszcie - jest w pełni bezpieczny dla człowieka nawet w trakcie wykładania nim powierzchni ocieplanych. Niestety, nie jest to materiał elastyczny. Wyłożenie nim trudno dostępnych powierzchni jest skomplikowane. W tym przypadku bardziej przyda się nam wełna mineralna.

3. Pianka poliuretanowa. Ze względu na swoją charakterystyczną budowę i właściwości, posiada ona mnóstwo zalet. Można ją stosować na różnego rodzaju powierzchniach, zarówno poziomych jak i pionowych. Można też uszczelniać nią trudno dostępne lokalizacje, tak jak na przykład pierścienie uszczelniające. Ponadto charakteryzuje się dużą wydajnością i odpornością na drgania.

2 komentarze:

  1. Super! Bardzo podobają mi się takie posty "w pigułce". Uczą każdego czegoś nowego :) Bardzo się cieszę, że również wspomniano tutaj o trudności w nakładaniu niektórych materiałów. To jest przecież bardzo ważne :)
    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  2. Kolejny, świetny artykuł na blogu. Tym razem o termoizolacji. Krótko, jasno i na temat. Piana poliuretanowa to materiał o niesamowitych właściwościach, które umożliwiają skuteczne ocieplanie budynków. Swoimi właściwościami przebija styropian tudzież wełnę mineralną.

    OdpowiedzUsuń