Obsługiwane przez usługę Blogger.

Slider

Breaking News

Recent comments

Fashion

News

Food

Sports

Food

Technology

Featured

Videos

Fashion

Technology

Fashion

Biznes

Fashion

Biznes

Budownictwo

Kuchnia

Turystyka

Zdrowie

Newsy

» » » » Kocyki dla niemowląt

kocyki
Pierwsze kocyki w życiu dziecka pojawiają się tuż po urodzeniu. Wybierając taki kocyk rodzice stają przed nie lada dylematem. Chodzi głównie o materiał, z jakiego powinien być wykonany kocyk, aby był bezpieczny dla dziecka i aby go nie uczulał.

Bawełna czy akryl
Kocyk uszyty z bawełny lub bio-bawełny jest najbezpieczniejszy dla małego dziecka. W jego składzie nie powinny się pojawiać domieszki sztucznych włókien, aby nie podrażniać delikatnej skóry. Bawełniane kocyki są przewiewne, dlatego sprawdzają się zarówno latem, jak i zimą. Ich przeciwieństwem są kocyki z przyjemnego w dotyku akrylu. Taki kocyk będzie zwykle zawierał domieszkę poliestru (nawet do 25%), dzięki któremu kocyk się nie gniecie, nie jest również podatny na mechacenie. Kocyk akrylowy należy wybrać na spacery w chłodniejsze dni.

Mikrofibra czy polar
Mikrofibra jest wykonana z syntetycznych włóknem poliestrowych. Kocyk z mikrofibry jest cienki i miękki w dotyku, a przede wszystkim jest bardzo przewiewny. Koc z polaru nie wchłania wilgoci, doskonale chroni przed deszczem, ale i przed chłodem. Dzięki temu jest to idealny kocyk na spacer o każdej porze roku i przy każdej pogodzie. Polarowe kocyki należy często prać i wietrzyć, aby w ten sposób zapobiegać rozwijaniu się roztoczy.

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie co najmniej dwóch kocyków o różnej grubości, które byłyby wykonane z różnych materiałów. Zestaw zalecany dla rodziców to cienki kocyk bawełniany lub polarowy na lato i grubszy kocyk akrylowy na chłodniejsze dni.

«
Next
Nowszy post
»
Previous
Starszy post

1 komentarze: