Open top menu
piątek, 13 maja 2016

Kiedyś korzystanie z usług trenerów personalnych było domeną gwiazd i ludzi zamożnych. 

 Dzisiaj jest to coraz bardziej powszechne. Czy warto zapłacić za indywidualne treningi? Czy to się opłaca i czy rzeczywiście daje to lepszy efekt niż ćwiczenia w grupach?

Co nam daje personalny trener?

Osobisty trener, mimo że jest droższy, może faktycznie sprawić, że trening będzie efektywniejszy. Dzięki niemu dobierzemy ćwiczenia najlepiej odpowiadające naszemu poziomowi, umiejętnościom i potrzebom. Każda osoba ma nieco inną budowę ciała i kondycję, dlatego też nie ma jednego uniwersalnego zestawu ćwiczeń odpowiedniego dla wszystkich. Trener osobisty przede wszystkim odpowiada za ułożenie specjalnego programu treningowego dla nas osobiście. To zupełnie coś innego niż trening w grupie - oczywiście, możemy znaleźć taki, który będzie nam odpowiadał, jednak zawsze powstaje on jako pewna średnia oczekiwań wszystkich uczestników.
Podczas treningu personalnego cała uwaga trenera jest poświęcona nam, dlatego też możliwe jest korygowanie wszystkich błędów, które popełniamy. W czasie ćwiczeń grupowych wiele rzeczy trenerowi umyka, gdyż musi się on skupić na wielu osobach.

Czy zawsze warto?

Oczywiście, jeśli trening w grupie nam odpowiada, przynosi oczekiwane rezultaty i czujemy, że się przy tym rozwijamy, może nie być wcale sensu ich zmieniać, tym bardziej, że to sporo kosztuje. Trening osobisty przyda się z pewnością osobom, które dopiero zaczynają ćwiczyć, a także tym, które mają specyficzne cele lub potrzeby. Dobrym rozwiązaniem mogą być także treningi indywidualne od czasu do czasu, traktowane bardziej jako konsultacje, a na co dzień ćwiczenia samodzielne.

0 komentarze