Obsługiwane przez usługę Blogger.

Slider

Breaking News

Recent comments

Fashion

News

Food

Sports

Food

Technology

Featured

Videos

Fashion

Technology

Fashion

Biznes

Fashion

Biznes

Budownictwo

Kuchnia

Turystyka

Zdrowie

Newsy

» » » » » Najbardziej oszczędne autoCzy ze średnim spalaniem może ono zejść poniżej 2 litrów na 100 kilometrów? Okazuje się że... tak!Choć paliwa wciąż tanieją, nikt nie zapewni nas, że taka tendencja będzie się utrzymywać na stałym poziomie. Wprawdzie paliwa takie jak olej opałowy utrzymują się na w miarę podobnym poziomie. Jednak, nie oznacza to, że musi być tak zawsze. 

Jak zaoszczędzić na zużyciu paliwa? Kup sobie Priusa...

Co ciekawe, najtańsze w eksploatacji w spalaniu paliwa nie są wcale silniki spalające olej napędowy, lecz...hybrydy. W przypadku modelu Prius Prime, spalanie takiego silnika hybrydowego wynosi około 1,4 litra na 100 kilometrów. 

Co jeszcze możemy powiedzieć o Priusie?

Z pewnością jest to pojazd, przy której hurtowa sprzedaż paliw najprawdopodobniej upadnie. W nowej wersji Prime, nie mamy do czynienia wyłącznie z hybrydą. Prime powstał w wersji plug-in, umożliwiającej podłączenie do zwyczajnego gniazdka i naładowanie akumulatorów. Co ciekawe, w ten sposób znacząco wydłużył się zasięg samochodu na zasilaniu elektrycznym. Jak łatwo się domyślić, ma to ogromne znaczenie w przypadku średniego spalania paliwa...

Co wpływa na tak dużą oszczędność?

Trzeba też przyznać, że ogromne znaczenie ma... aluminium. Tak, samochód ten w dużej mierze powstał właśnie z tego metalu (jest z niego wyprodukowana między innymi maska samochodu). Duże znaczenie ma też redukcja oporów powietrza (np zaślepki w grillu, automatycznie zamykające i otwierające się).

«
Next
Nowszy post
»
Previous
Starszy post

Brak komentarzy:

Zostaw odpowiedź