Obsługiwane przez usługę Blogger.

Slider

Breaking News

Recent comments

Fashion

News

Food

Sports

Food

Technology

Featured

Videos

Fashion

Technology

Fashion

Biznes

Fashion

Biznes

Budownictwo

Kuchnia

Turystyka

Zdrowie

Newsy

» » » » » » » Psychoterapia dla dziecka

Trauma? Depresja? Twoje dziecko nie chce wychodzić z domu? Psychoterapia może okazać się potrzebna.

Psychika dziecka jest bardzo podatna na stany depresyjne,  problem ten jednak jest bagatelizowany przez społeczeństwo. Wielokrotnie rodzice tłumaczą sobie depresję jako efekt dorastania. Niestety, mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że zaniedbanie takiego stanu może mieć nawet negatywny wpływ na życie dorosłe człowieka.

Wystarczy tylko chwila

O problemach psychicznych często mówi się w kontekście długotrwałych, negatywnych przeżyć, które wyniszczają ludzką psychikę. Prawda jednak jest taka, że często wystarczy najmniejsza chwila, by wydarzenie długotrwale wpłynęło na drugą osobę. Wypadek, nagła śmierć bliskiej osoby wystarczy, by dziecko dostało traumę do końca życia, dlatego ważne jest, by zacząć działać jak najszybciej.

Zainteresuj się stanem psychicznym

Jeżeli zauważysz jakieś niepokojące syndromy u swojego dziecka, spróbuj z nim porozmawiać. Postaraj się jednak o przyjazną atmosferę - to nie ma być przesłuchanie. Źle przeprowadzona rozmowa może tylko pogorszyć sytuację i doprowadzić do sytuacji, w której dziecko jeszcze bardziej zamknie się w sobie. Może okazać się, że na tym sytuacja się zakończy i będzie tylko lepiej. Jeśli problem się nasila, leczenie psychiatryczne może okazać się niezbędne.

Psychoterapia

Jest to leczenie bardzo indywidualne i często czasochłonne. Dostosowuje się je pod konkretną osobę na podstawie wielu wywiadów. Istnieje szereg różnych technik psychoterapii, z których oczywiście psychoterapeuta zostaje przeszkolony. Specjalista ma za zadanie zbadanie psychiki pacjenta oraz odnalezienie problemu, który jest głównym sprawcą złego stanu. Niestety nie istnieje żadna porada "uniwersalna" dlatego też takie terapie mogą ciągnąć się miesiącami. Sporą trudnością dla lekarza może okazać się zdobycie zaufania osoby przechodzącej terapię. Jeżeli szukasz pomocy takiego specjalisty, koniecznie sprawdź lokalne ogłoszenia. Oferty psychoterapeutyczne powinny być dostępne w każdym większym mieście, np. Bydgoszcz.

«
Next
Nowszy post
»
Previous
Starszy post

Brak komentarzy:

Zostaw odpowiedź