Open top menu
poniedziałek, 30 maja 2016

termoizolacje
Odpowiednie uszczelnienie, to podstawa w budownictwie.
Ma ono dość szerokie znaczenie. 

Możemy wykorzystywać pierścienie uszczelniające do uszczelnienia smaru, a możemy też uszczelniać dom przed utratą ciepła. Dziś chcielibyśmy się pewną ciekawostką dotyczącą budownictwa a konkretnie polegającą na maksymalizacji oszczędności ciepła.

Celuloza - prosty sposób na oszczędność?

Czy wiecie, że celuloza może być wykorzystywana jako forma termoizolacji? Być może niektórzy z Was uznają to pytanie za absurdalne, ale ma ono sens, zważywszy że technologia ta jest już znana w USA przez 100 lat. Oto zalety celulozowej termoizolacji:

1. Technologia wykorzystania zmielonej celulozy jest niezwykle tania. Uzyskuje się ją z... makulatury, czyli różnego rodzaju gazet, czasopism itd. Jak widać, proces przetwórstwa nie należy do zbyt skomplikowanych, a przez to jest niezwykle tani i szybki. Makulaturę można również bardzo łatwo pozyskać.

2. Druga kwestia, to ekologia. Materiały oparte na celulozie i makulaturze nie należą do zbyt trwałych. W wilgotnym środowisku, bardzo szybko się one rozkładają. W ten sposób, można z nich stworzyć kompostownik, bez jakiegokolwiek uszczerbku dla środowiska naturalnego.

3. Prostota i oszczędność. Celuloza, jest materiałem izolacyjnym o znacznie lepszych parametrach niż inne, często nieekologiczne termoizolacje. Papier - jak wiadomo - jest środowiskiem izolującym przepływ ciepła. Ponadto bardzo dobrze wchłania wilgoć. Fenomenem jest to, że za tak niską cenę, otrzymujemy tak dobry produkt.

0 komentarze