Obsługiwane przez usługę Blogger.

Slider

Breaking News

Recent comments

Fashion

News

Food

Sports

Food

Technology

Featured

Videos

Fashion

Technology

Fashion

Biznes

Fashion

Biznes

Budownictwo

Kuchnia

Turystyka

Zdrowie

Newsy

» » » » » » Jak wybrać psychoterapeutę?

klinika psychiatrii BydgoszczW naszym życiu mogą zdarzyć się sytuacje, 
z którymi ciężko nam będzie się zmierzyć samemu. 

Szukamy wtedy pomocy u profesjonalistów: psychologów, psychoterapeutów oraz psychiatrów. Do kogo się zwrócić z naszymi problemami?

W pierwszej kolejności powinniśmy wiedzieć, że te trzy podobnie brzmiące nazwy, to wbrew pozorom nie są określenia jednego i tego samego zawodu. Psychologiem jest osoba, która ukończyła studia psychologiczne, psychoterapeutą osoba, która posiada uprawnienia do prowadzenia terapii, natomiast psychiatrą, osoba z wykształceniem medycznym. Tylko ten ostatni może przepisać nam leki, dwaj poprzedni prowadzą głównie spotkania polegające na rozmowie.

Na co musimy zwrócić uwagę, jeśli poszukujemy psychoterapeuty? Przede wszystkim na kwalifikacje. Trzeba widzieć, że odpowiednio wyszkolony terapeuta powinien mieć ukończone studia wyższe oraz czteroletni kurs przygotowujący go do zawodu. Osoba taka jest także pod stałą superwizją oraz jest członkiem stowarzyszeń zrzeszających terapeutów w Polsce.

Gdzie szukać terapeuty? Możemy próbować wpisując w wyszukiwarkę "psychoterapeuta Bydgoszcz". Znajdziemy w ten sposób oferty różnych gabinetów psychologicznych oraz opisy poszczególnych pracujących w nich osób wraz z informacją o wykształceniu, specjalizacji i nurcie w jakim pracują.

Może się tak zdarzyć, że terapeuta skieruje nas na konsultacje do psychiatry, jeśli uzna, że jest to wskazane. W takiej sytuacji będziemy mogli skorzystać z usług typu "psychiatra do domu", kiedy to lekarz przyjdzie do nas z wizytą domową lub też sami udamy się do gabinetu. Usługi takie świadczy klinika psychiatrii Bydgoszcz.

«
Next
Nowszy post
»
Previous
Starszy post

1 komentarze:

  1. Najczęściej jest to też kwestia prób i błędów. Trzeba po prostu sprawdzić kilku i nie zrażać się, jeśli na początku spotkania nie rokują dobrze.

    OdpowiedzUsuń