Obsługiwane przez usługę Blogger.

Slider

Breaking News

Recent comments

Fashion

News

Food

Sports

Food

Technology

Featured

Videos

Fashion

Technology

Fashion

Biznes

Fashion

Biznes

Budownictwo

Kuchnia

Turystyka

Zdrowie

Newsy

» » » » Przekąska na mały głód

ciasta
Czasem zdarza się nam odczuwać niewielki głód i zapewne chętnie byśmy coś przekąsili. Można spróbować zrobić coś samemu!

Jeżeli doskwiera ci mały głód, możesz z łatwością przygotować sobie jakąś przekąskę i niekoniecznie musi się to wiązać z pewną popularną reklamą. Istnieje kilka łatwych przepisów, dzięki którym bez większego problemu przygotujesz przekąskę gdy poczujesz głód lub gdy oglądasz film.

Podsmażane ziemniaki
Pierwszą propozycją jest coś na wzór chipsów. Wystarczy obrać kilka ziemniaków, a następnie pokroić je w bardzo cienkie plasterki, grubości zbliżonej do takiej, jaką mają właśnie wspomniane chipsy. Kolejnym krokiem jest nalanie sporej ilości oleju do małego garnka. Nie chodzi tutaj o celowe zwiększenie kaloryczności jedzenia, po prostu ziemniaki najlepiej jest smażyć na głębokim oleju. Gdy olej się już nagrzeje, wkładamy do niego pokrojone wcześniej plasterki ziemniaków i smażymy aż do zarumienienia. Na koniec warto rozłożyć wszystko np. na  papierowym ręczniku kuchennym, by zmniejszyć ilość tłuszczu. Nasze jedzenie można przyprawić wedle uznania.


To może coś słodkiego
Jeśli masz ochotę na słodkości, może okazać się, że wystarczą produkty, które masz już w domu. Świetnym pomysłem jest wykorzystanie płatków, miodu i orzechów. Za pomocą młynka do mielenia możesz drobno zmielić orzechy. Następnie wystarczy polać płatki miodem, uformować kształt (np. małą kulkę) i posypać orzeszkami. Po kilkunastu minutach, miód powinien zaschnąć, a przekąska świetnie nada się do chrupania. Oczywiście, możesz kupić w cukierni kawałek ciasta, ale warto czasem mieć trochę satysfakcji z samodzielnie przygotowanego posiłku.

«
Next
Nowszy post
»
Previous
Starszy post

Brak komentarzy:

Zostaw odpowiedź