Open top menu
piątek, 8 lipca 2016

bhp szkolenia Bydgoszcz
Zważywszy na czyhające zagrożenia dla naszego życia 
lub zdrowia, warto zwrócić uwagę na nasze bezpieczeństwo dnia codziennego.

Czy zastanawialiście się nad tym, jakie niebezpieczeństwo może na was czekać? Lub też jakiego niebezpieczeństwa unikacie dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu? Zwróćmy uwagę jak wiele zagrożeń czeka na człowieka.

Zagrożenie fizyczne
bhp szkolenia Bydgoszcz
Czyli najprościej mówiąc: bezpośredni kontakt z niebezpieczeństwem powodujący uraz części naszego ciała. Może być to skaleczenie po otarciu z ostrym przedmiotem, upadek z wysokości, porażenie prądem czy poparzenie skóry w trakcie pożaru. W unikaniu takich sytuacji pomagają nam oczywiście szkolenia BHP. Wspomniane szkolenie uczy również radzenia sobie w niebezpiecznej sytuacji.


Zagrożenie psychiczne
Jak się okazuje, nawet bodźce czysto psychiczne mogą bardzo negatywnie wpłynąć na człowieka. Warunki klaustrofobiczne, poniżenia przez rówieśników, praca w tłumie obcych czy jakiekolwiek inne tego typu czynniki mogą skutecznie demotywować działania człowieka, a nawet doprowadzić do stanów depresyjnych. W najgorszym z przypadków pojawiają się myśli samobójcze.

Zagrożenia biologiczne/chemiczne
Tutaj możemy wymienić różnego rodzaju niebezpieczne bakterie i wirusy, a także trujące substancje. Bardzo niebezpieczna może okazać się praca w szpitalu zakaźnym bez stosowania się do zasad bezpieczeństwa. Również w wielkich fabrykach, praca bez odpowiednio filtrującej maski może zakończyć się poważnym zatruciem czy podrażnieniem dróg oddechowych.

2 komentarze:

  1. Otóż to, ważne jest, aby czuć sie bezpiecznie w swojej robocie, bo może się okazać, że któregoś dnia nieuwaga, lekceważenie doprowadzi do wypadku.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jak samo powyższe zdjęcie wskazuje. Odpowiednie szkolenie i zapewnienie odzieży ochronnej jest podstawową zasadą bezpieczeństwa i higieny pracy. Wielokrotnie zdarzało się, ze przyczyną wypadków był nieodpowiedni ubiór. Konsekwencje oczywiście ponoszą pracodawcy.

    OdpowiedzUsuń