Open top menu
środa, 13 września 2017

otulacz bambusowy

Rodzice często czują się bezradni, kiedy ich niemowlak nieustannie płacze, a oni nie potrafią temu zaradzić. Często bardzo trudno znaleźć przyczynę płaczu. Okazuje się, że może to być poczucie zagrożenia, które bardzo często towarzyszy niemowlakom, zwłaszcza tym najmniejszym.

Otulacz dla dziecka sposobem na niepokój


Sposobem na ukojenie nerwów malucha jest z pewnością przytulanie. Warto jednak zauważyć, że niekoniecznie dziecko musi być przytulane przez rodzica. Czasami może go zastąpić otulacz bambusowy. Wydaje się wręcz, że czasem zastępstwo to jest absolutnie konieczne. Rodzice, aby móc dobrze opiekować się dzieckiem, muszą się przecież wysypiać. Nie mogą więc oni całymi nocami tulić do siebie dziecka. Dobrze jest więc na noc owijać niemowlaki w otulacze bambusowe, gdyż dzięki temu prześpią one prawdopodobnie dobrze całą noc.

Wybór otulacza bambusowego


Bez wątpienia otulacz musi spełniać szereg wymagań, aby mógł dobrze pełnić swoją funkcję. Przede wszystkim, nie może w żaden sposób powodować u dziecka poczucia dyskomfortu. Jeśli bowiem jest on z jakiegoś powodu niewygodny, jego użytkowanie całkowicie traci sens, gdyż dziecko w takim otulaczu bambusowym po prostu nie zaśnie.

Ponadto, otulacz bez dwóch zdań musi być przede wszystkim bezpieczny dla zdrowia dziecka. Stąd też ważna jest antyalergiczność materiałów, z których szyje się otulacze.

Czy Otulacz 100% Bamboo to dobry wybór?


Zdecydowanie najpopularniejszym otulaczem jest dzisiaj ten wykonany w 100% z bambusu. Dlaczego tak wielu rodziców wybiera właśnie otulacz bambusowy? Wydaje się, że jest to po prostu dobry jakościowo materiał. Otulacze z bambusa są po prostu bardzo delikatne i niezwykle przyjemne w dotyku. Stąd też dziecko ma zapewniony bardzo duży komfort podczas leżenia w otulaczu wykonanym właśnie z bambusa. Co więcej, cechą materiału bambusowego jest duża przewiewność. Dzięki niej dziecko nie przegrzewa się w nocy. Bez wątpienia, przegrzewanie dziecka jest dla niego bardzo niezdrowe i należy starać się zawsze tego unikać.

0 komentarze