Open top menu
poniedziałek, 11 września 2017

chirurg szczękowy

Nieraz przed podjęciem działań, takich jak leczenie protetyczne, konieczne jest usunięcie zębów, które nie posiadają już koron, zaś same korzenie. Wtedy zabiegiem tym musi się zająć chirurg szczękowy. Podobnie jest w przypadku zębów zatrzymanych czy tych z zakrzywionymi korzeniami. 

W jaki sposób wygląda taki zabieg?

Praca chirurga szczękowego


Najpierw dokonywane jest znieczulenie, zaś następnie chirurg szczękowy nacina dziąsło, odseparowuję ząb od otaczających go tkanek, zaś następnie wyciąga go ze swego miejsca. Czasami konieczne staje się przecięcie zęba na kilka części oraz praca dłutem. Jest to niezbędne nie tylko ze względu na to, że bez takiego zabiegu niemożliwe jest leczenie protetyczne. Nawet jeżeli chodzi tylko o ósemkę, ząb w dziąśle może powodować stany zapalne.


Niebezpieczeństwa wynikające ze zlekceważenia konieczności leczenia


Zepsuty korzeń w dziąśle, jak powie nam każdy dentysta, chirurg szczękowy, może doprowadzić nawet do śmierci. Bakterie przedostają się bowiem do krwiobiegu i może to spowodować zainfekowanie całego organizmu. Z tego względu nie wolno lekceważyć sytuacji, gdy potrzeba jest pozbyć się korzeni czy zębów zatrzymanych. Chirurg szczękowy szybko się z tym upora. Po zagojeniu zębodołu można będzie rozpocząć leczenie protetyczne. Przy braku zębów jest to nieodzowne. Zadaniem leczenia protetycznego jest to, by przywrócić zgryzowi należne funkcje i odciążyć pozostałe, naturalne zęby, które musiałby znosić nierównomiernie rozłożone siły żucia, gdyby zostawić zgryz samemu sobie. 

Przeczytaj także: 

Na czym polega leczenie protetyczne?0 komentarze