Obsługiwane przez usługę Blogger.

Slider

Breaking News

Recent comments

Fashion

News

Food

Sports

Food

Technology

Featured

Videos

Fashion

Technology

Fashion

Biznes

Fashion

Biznes

Budownictwo

Kuchnia

Turystyka

Zdrowie

Newsy

» » » » » E-papieros a rzucenie palenia

E-papieros

Nie tak dawno widziałem w Internecie reklamę nowego typu e-papierosa, który pozwala na bardzo szybką wymianę wkładu z liquidem. Przez to znowu zastanawiam się nad przejściem na e-papierosy.
Nawet przez myśl nie przeszło mi, żeby zamienić „dymka” na plaster przyklejany do skóry. To jakby zamienić jedzenie na tabletki witaminowe, albo ekscytujący skok ze spadochronem na skok z podwórkowej huśtawki. Są po prostu takie rzeczy i czynności, których nie da się zastąpić i chociaż mają wady, to trwamy przy nich ze względu na liczne zalety.

O ile zamienianie papierosów na plastry można uznać za niezbyt trafiony pomysł, to już zamiana ich na okropne w smaku gumy nikotynowe to już kompletna pomyłka. Papieros, trzeba przyznać, czasami nie smakuje, ale guma nie smakuje absolutnie nigdy. Jest obrzydliwa o każdej porze dnia i nocy. Można ją rzuć w ramach samoukarania, ale nie w ramach samoleczenia z nałogu tytoniowego. Ona po prostu nie działa.

Inaczej sprawa zdaje się wyglądać z e-papierosami. Te sprytne urządzenia w największym stopniu imitują przyjemność z palenia, a niektórzy twierdzą nawet, że ta przyjemność została dzięki nim udoskonalona. E-papierosy pozbawione są właściwie wszystkich wad papierosów analogowych. Nie pozostawiają brzydkich zapachów ani w pomieszczeniu, ani na ciele, ani na ubraniu. Nie zawierają destrukcyjnych substancji smolistych, ani żadnych z setek innych substancji powstających podczas spalania tytoniu. I nie są wcale drogie. Każdy palacz odetchnąłby z ulgą, gdyby porównał wydatki na papierosy i elektroniczne odpowiedniki.


Co najważniejsze w kontekście rzucania palenia, olejki do e-papierosów pozwalają na łatwa kontrolę ilości wdychanej nikotyny. Każdy olejek zawiera określoną dawkę narkotyku, którą to możemy zmniejszać, powoli zdążając w kierunku zera. Można nawet kupić olejki do e-papierosów pozbawione nikotyny, które jednak pozwalają cieszyć się samą czynnością „palenia”, zwanego w kulturze użytkowników e-papierosów wapowaniem. Nawet tani liquid z dodatkiem nikotyny jest dużo zdrowszy do najdroższych, najbardziej ekskluzywnych papierosów. Chyba więc w końcu czas zdecydować się na zmianę na lepsze.

«
Next
Nowszy post
»
Previous
Starszy post

3 komentarze:

  1. E-papierosy są fajną opcją w stosunku do standardowych i wszystkich znanych papierosów. Warto spróbowac

    OdpowiedzUsuń
  2. Niby fajna opcja, ale jak dla mnie papieros to papieros, czy e papieros czy normalny to zatruwa organizm.

    OdpowiedzUsuń
  3. Również nie widzę różnicy między papierosem a e papierosem. Każdy uzależnia i zarówno e papierosa jak i również zwykłego papierosa ciężko rzucić ;)

    OdpowiedzUsuń