Obsługiwane przez usługę Blogger.

Slider

Breaking News

Recent comments

Fashion

News

Food

Sports

Food

Technology

Featured

Videos

Fashion

Technology

Fashion

Biznes

Fashion

Biznes

Budownictwo

Kuchnia

Turystyka

Zdrowie

Newsy

» » » » Nawilżające emolienty

Caprylic Capric Triglycerides

Wiele problemów ze skórą wynika z niedoboru wody, zatem chcąc uczynić skórę elastyczną, jędrną i gładką, w kosmetyce stosuje się emolienty.

Działanie bezpośrednie

 Krzemionka hydrofilowa może brać udział w nawilżaniu na dwa sposoby. Pierwszy sposób to poprzez wyprodukowanie z niej tzw. „suchej wody” – jej cząsteczki pokrywają kropelki płynu i zapobiegają ich upłynnianiu, pozostawiając ciecz w formie proszku. Woda uwalnia się dopiero w trakcie rozsmarowywania produktu na skórę, powodując jej nawilżenie. Jest to działanie bezpośrednie.

Działanie okluzyjne

Krzemionki płomieniowej używa się też do tworzenia żelów olejowych, które wywierają działanie okluzyjne, czyli tworzą cienką warstewkę pokrywającą skórę i włosy, przez co zapobiegają utracie wody zawartej w tkankach. W ten sposób substancja działa pośrednio nawilżająco, wywołując efekt wygładzenia powierzchni skóry. Inny emolient to Caprylic Capric Triglycerides, nietłusty ester mający formę jedwabistego olejku, dzięki czemu nie pozostawia na skórze uczucia tłustości. Poprzez tworzenia filmu na skórze chroni naskórek przed utratą wilgoci także mirystynian izopropylu, stosowany w kosmetyce ciekły wosk.

«
Next
Nowszy post
»
Previous
Starszy post

Brak komentarzy:

Zostaw odpowiedź